Koncept Citroën Cactus pro Frankfurt

Na letošním frankfurtském autosalonu se Citroën chystá představit nový koncept pod jménem  Cactus, který má ukázat jakým směrem se chce v budoucnu automobilka vydat v oblasti menších  rodinných vozů.

Hravý koncept neagresivních tvarů má celkovou délku 4,21 m, šířku 1,75cm a výšku 1,53 m. Zajímavostí  je velká světlá výška, a to rovných 21 cm. O pohon se stará technika Hybrid Air, kde spalovacímu motoru místo elektromotorů pomáhá
roztáčet kola stlačený vzduch. Podrobnější popis tohoto revolučního systému, který je alternativou elektrického hybridu najdete zde. Kombinovaná spotřeba vozu má být díky tomu nižší než 3 l/100 km.

062841.img

 Exteriér je doplněn vyměnitelnými panely, kterým Citroën říká Airbump. Tento prvek je umístěn na bocích i náraznících a nejen, že posiluje styl a charakter vozu, ale díky pružnému povrchu, který obsahuje vzduchové kapsle chránící karoserii před poškrábáním a pohlcuje menší nárazy.

Interiér, který vypadá trochu jako retro, sází vše na digitální technologie a dotykové ovládání. Díky tenké palubní desce, intuitivním digitálním ovladačům, před ním sedadlům, které se podobají pohovce a použitím autentických přírodních materiálů (modře melírovaná bavlna a přírodní „velbloudí“ kůže,…) je zajištěna maximální pohoda a komfort na palubě.

062944.imgMísto typické středové konzole, má koncept pouze tři samostatné moduly, horní multimediální dotykový display, výdechy ventilace a velká tlačítka ovládání převodovky.

Dle automobilky mají koncept a budoucí modely charakterizovat tato krátká hesla:

Simple to Love… Čistý a funkční design
Simple to Live…   Odvážná koncepce a intuitivní technologie
Simple to Share… Přátelský interiér a rozhraní s ovládáním řízení a s připojením

[nggallery id=26]