Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Podélné střešní tyče (hagusy)

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ráďa

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 11:50 am    Předmět: Podélné střešní tyče (hagusy) Odpovědět s citátem

Koupil jsem auto bez střešních tyčí. Nejdřív jsem myslel, že je někdo odmontoval, ale pak jsem zjistil, že je auto nemělo ani z výroby, stejně jako antenu na střeše. Zato má nad zadním oknem protáhlý kryt 3. brzdového světla. Asi šlo o to, aby auto bylo hladké. Ale nikdy jsem takové provedení neviděl.

Neví někdo, jestli se tam dají ty střešní tyče dodělat? Jak jsou přimontovány? Já mám v místě, kde dosedají na karoserii hladký plech, nikde žádný závit.
Stačily by mi i jenom příčné tyče, ale muselo by to být provedení, které se chytne za hranu střechy nad dveřmi. V těch gumových pásech na krajích střechy nejsou žádné otvory, jako máme na malé C4.

Čili mi jde o to, jestli někdo neví, co můžu dát na střechu, abych na ni mohl přepravovat jízdní kola?

Má někdo taky "Granda" bez hagusů?

Díky, Radek

Grand C4 Picasso SX, 1,6 Hdi, 2007
Saxo 1,4 SX, 2001
C4 1,6 Hdi, SX Pack 2006 (otec)
Xsara 1,9 D 2000 (bratr)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ráďa

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady mám foto.

Saxo 1,4 SX, 2001
Xsara 1,9 D 2000 (bratr)
johanC4

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nevím kolik toho chceš na střeše vozit, ale orig. podélné nosiče stojej za....
viz muj příspěvek v jiném vláknu. V zimě vozím lyže v boxu, ted v létě wind.prkno a v uchycení to strašně vrže naložit na střechu povolených 80kg tak mám strach ,že to v zatáčce uletí i stím podélníkem (to se inženýrum ve francii opravdu nepovedlo). Takže bych doporučil (pokud to pasuje a budeš používat příležitostně) příčník přímo na střechu pro pětimístnou verzi a ušetříš ještě za podélník. Jinak já kupoval v SRN nebot u nás za příčník chtěj nehorázný peníze.
#
Dachgrundträger Grand C4 PICASSO
[Art.-Nr. 9416A3]

* Montage auf der Dachreling (Dachreling-Nachrüstsatz =KN23100)
* Aluminiumträgersatz
* mit max. 80kg belastbar

Preis: € 140.69 vormerken
#
Dachgrundträger C4 PICASSO 5-Sitzer
[Art.-Nr. 9416A4]

* Aluminiumträgersatz
* mit max. 80kg belastbar

Preis: € 138.75
Ráďa

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, asi to tak nějak vyřeším, ale díval jsem se, že pro pětimístnou verzi jsou ve střeše připravené úchyty. Já tam ale žádné úchyty nemám a bojím se tam dát nějaký univerzální nosič, aby mi nepromáčknul plech nad dveřmi.
Zítra jedu do Citroen servisu, tak se jich zeptám, jak by to řešila matka Citroen.

Saxo 1,4 SX, 2001
Xsara 1,9 D 2000 (bratr)
johanC4

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

aha tak to jsem nestudoval, že jsou v pětimístný verzi úchyty, jen když jsem sháněl příčníky tak jsem byl překvapen že na 5-ti místnou verzi jsou příčníky o 2E dokonce levnější a už ani nepotřebuješ podélník.
Orig příčník jsem kupoval z toho důvodu, že střecha směrem dozadu klesá a je tedy potřeba zadní příčník vyšší aby rakev byla v rovině. Což u orig. je (přední a zadní).
Jinak až budeš v citroenu tak schválně vyzkoušej tuhost podélníků pěkně pružej jak při vodorovném zatížení tak při svislém. Prodejce argumntuje, že po osazení příčníků je to tuhé, ale akorát se zatížení přenášení na 2 podélníky. Jak jsem již psal, nedovedu si podélník plně zatížit, síly které působí v zatáčkách a různých hupech budou mnohem větší, než ty , které působí když za to vemu a trochu s tím zalomcuju(u konkurence začneš hýbat s celým autem a ne, že nejdřív pruží podélník a pak se to teprve přenáší na auto)
Ráďa

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem včera byl u Citroenu a neznají jiné řešení, než naistalovat podélníky za asi 10000,- a pak teprve příčníky za 5800,-. Myslím, že začnu shánět podélníky na vrakovišti.

Saxo 1,4 SX, 2001
Xsara 1,9 D 2000 (bratr)
johanC4

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

docela drahá sranda. Auto je celkem nové, myslím, že bude problém je sehnat, již jsem sháněl zpštný zrcátko u kterého praskl ten přední černý plast obvolal asi 10 vrakáčů a nikde nic P.S. za zrcátko bez uchycení a bez vnitřní elektro chtěj orig. citroen 7000Kč. !! 4000 bez osvětlení, takže to vyřešila černá izolepa a nikod si toho zatim ani nevšiml.
Ráďa

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vyzkouším své kontakty, až budu shánět podélníky a kdybych narazil na zrcátka, dám ti vědět.

Saxo 1,4 SX, 2001
Xsara 1,9 D 2000 (bratr)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: