Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Parkovacie senzory
Jdi na stránku 1, 2  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
emarak

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2008 12:25 pm    Předmět: Parkovacie senzory Odpovědět s citátem

nevie mi niekto poradit.mam problem s parkovacimy senzormy.
V januari 2008 začaly vypadavat raz ukazovaly raz nie.Platil som za opravy a vzdy ked som dosiel domov tak prestaly ukazovat.
Potom mi ich kompletne vymenily senzory kablovanie aj pametovu jednotku tu krabicku co je v kufry tam kde je rezervne koleso.To mi robily v Maji tohto roku. Vcera sa mi stala ta ista vec ako s tymy prvymi.Znova vypadavyju.Raz ukazuju a raz nie.Myslim ze chyba nebude v senzoroch ked po vymene je to na tom istom.Nevie mi niekto poradit co moze byt zle.V servise si s tym nevedia poradit.
Dakujem Emil
Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2008 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zpateckove cidlo ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
emarak

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2008 8:43 am    Předmět: parkovacie senzory Odpovědět s citátem

ale ved ked hodim spiatočku tak mi svetla svietia. tak čidlo je asi ok?
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2008 9:09 am    Předmět: Re: parkovacie senzory Odpovědět s citátem

emarak napsal:
ale ved ked hodim spiatočku tak mi svetla svietia. tak čidlo je asi ok?

v tom pripade 100% ano...diagnostika ti rekne kde je problem..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
emarak

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na diagnostiku to bolo uz pred tym viac krat. vzdy bolo vsetko ok.
na diagnostike vsetko ide ok ziadna chyba. Odidem zo servisu a vypadne to.Stalo sami aj to ze dosiel som do servisu a islo to .pozerali na mna ako na blazna co si vymysla.Odisiel som domov a neslo to.
Vsetko my vymenily (akoze) ja som pri tom nebol ktovie ci je to pravda.
Pol roka to islo a znova to iste. Som z toho zufaly.PORADTE NIEKTO... Crying or Very sad Crying or Very sad
jumep

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to mozes reklamovat, ked ti vsetko vymenili tak mas na to zaruku Smile
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: čt prosinec 25, 2008 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...nni diagnostika jako diagnostika...
pucholt

PříspěvekZaslal: pá prosinec 26, 2008 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jumep napsal:

To nebude v těch vyměněných dílech, i ty původní asi byly bezvadné. Spíš bude problém v kabeláži, zásuvce nebo ve spínači. Těžko hádat, když tu není popsané jak se parkovací asistent chová když zlobí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: pá prosinec 26, 2008 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pucholt napsal:
jumep napsal:

To nebude v těch vyměněných dílech, i ty původní asi byly bezvadné. Spíš bude problém v kabeláži, zásuvce nebo ve spínači. Těžko hádat, když tu není popsané jak se parkovací asistent chová když zlobí.

diagnostikou poznas hodne veci ..staci jedno cidlo..blbe nakroucenej VAN a ......nebo taky voda v BSI Smile ale to tobe zkusenemu samo domo mechanikovi nebudu vypravet,to vis sam ne ?
Myrek

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl bych dotaz trochu mimo mísu...
Když zařadím zpátečku, tak se mi ozve gong a začne pípání, jako kdyby byl v autě parkovací asistent. Ten tam však není. Pípání je dle mě naprosto nahodilé. Smysluplnou změnu frekvence pípáku jsem nezaznamenal.
Ví někdo oč jde?
emarak

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28, 2008 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pucholt napsal:
jumep napsal:

Ked hodim spiatočku tak mi napise parkovaci asistent nefunkčný.
Ale nie vždy niekedy to funguje niekedy nie.Čím dalej tým viac nie ako ano.
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28, 2008 8:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

resis to tady 14 dni
nenapadlo ti k nekomu zajet si alespon precist pamet zavad..
na dalku ti nikdo nerekne co mas za zavadu kdyz auto nevidi,je potreba trochu premejslet nez se na neco takhle zeptas
emarak

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 12:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autodiagnostika napsal:
resis to tady 14 dni
na dalku ti nikdo nerekne co mas za zavadu kdyz auto nevidi,je potreba trochu premejslet nez se na neco takhle zeptas

DNES SOM BOL V SERVISE DOSIEL SOM TAM ASISTENT FUNGOVAL
ODCHÁDZAL SOM DOMOV A VYPADOL.DAL TO NA DIAGNOSTIKU UKAZALO MU ZE JEDEN V PREDU JE ZLÝ. NEMENILY MI HO LEBO NEMALI. DOSIEL SOM DOMOV A ASISTENT NA PARKOVANIE ZNOVA IDE.TAK AKO MOZE BYT ZLY KED RAZ TO IDE RAZ NEJDE.V SERVISE SOM BOL UZ VIAC KRAT PLATIL SOM UZ VYSE 8000 Sk. UZ MA TO NEBAVÍ V SERVISE PREJDU OKOLO AUTA A PYTAJU TYSÍCKU.
Havlicek.Lukas

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

emarak napsal:
Autodiagnostika napsal:
resis to tady 14 dni

DNES SOM BOL V SERVISE DOSIEL SOM TAM ASISTENT FUNGOVAL
ODCHÁDZAL SOM DOMOV A VYPADOL.DAL TO NA DIAGNOSTIKU UKAZALO MU ZE JEDEN V PREDU JE ZLÝ. NEMENILY MI HO LEBO NEMALI. DOSIEL SOM DOMOV A ASISTENT NA PARKOVANIE ZNOVA IDE.TAK AKO MOZE BYT ZLY KED RAZ TO IDE RAZ NEJDE.V SERVISE SOM BOL UZ VIAC KRAT PLATIL SOM UZ VYSE 8000 Sk. UZ MA TO NEBAVÍ V SERVISE PREJDU OKOLO AUTA A PYTAJU TYSÍCKU.
a co takhle namrzle cidlo? nebo povoleny kontakt?
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@emarak

zmen servis...
emarak

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autodiagnostika napsal:
@emarak

zmen servis...

bol som uz vo viacerych servisoch a vsade to iste .dokonca uz aj v nemecku tam tiez to iste.Diagnostika ukazala zle dve cidla vymenily ich a na druhy den znova to iste .
pehy

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som mal posobny problem.
Ked mi odisiel parkovaci senzor, vzdy mi hlasilo, ze parkovaci asistent nefunguje.
Po istej dobe to prestalo hlasit, nechapal som. Potom znova zacalo, a ked som s tym bol v servise, na diagnostike zistili 2 vadne cidla.
Takze, ked ti to prestane hlasit, nemusi to zakonite znamenat, ze PA funguje. Normalne zarad spiatocku a nechaj niekoho nech novinami (abo cim) zatieni kazde cidlo zvlast. U odidenych to nebude reagovat.
Ak to bude reagovat u vsetkych cidiel, tak to bude asi cosi s kontaktami, alebo kabelazou, ale do toho uz nevidim.
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

funkci jednotlivych cidel zjistis lehce sam staci prejed jemne prstem po cidle a hned vis jestli jde
Klokan

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 10:15 pm    Předmět: čidla Odpovědět s citátem

mno mně když jde, tak bliká. Takže fci zjistim, aniž bych je musel vzrušovat prstem Very Happy .
sova8

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 9:23 am    Předmět: čidla Odpovědět s citátem

Ty čidla si dělají co chtějí, asistent mě nefungoval, ve značkovém servise to bylo jasné, diagnostika zjistila dvě vadná čidla, jedno přední, jedno zadní. Po rozebrání zjištěno, že je špatný i přední kabel (dlouhej had se spoustou přípojek:-)), objednán vyměněn (2400Kč) i s čidlama (5000Kč), vše funkční. Za 30km chyba s čidlem, návrat do servisu, diagnostika - další chybné čidlo, čidlo vyndáno, očištěno a....funkční. Dnes ráno opět chyba parkovacího asistenta po 2km z domova, než jsem dojel do práce, tak vše OK. V servise říkal, že i když hlásí chybu a pak funguje, je čidlo chybné a musí se vyměnit - ale věřte jim.....

P.S Asi budu za debila, ale pořád nechápu autodiagnostikovu radu o podráždění čidel a zjištění které je vadné, já sednu do auta, otočím klíčkem a systém zahlásí System parking assistance fault a tím končí a vypne se, s čidlama už nemám žádnou možnost nic zjišťovat, tak jak ho mám otestovat, když už jedno nefunkční čidlo způsobí odpojení celého systému?
Havlicek.Lukas

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 5:39 pm    Předmět: Re: čidla Odpovědět s citátem

sova8 napsal:
Ty čidla si dělají co chtějí, asistent mě nefungoval, ve značkovém servise to bylo jasné, diagnostika zjistila dvě vadná čidla, jedno přední, jedno zadní. Po rozebrání zjištěno, že je špatný i přední kabel (dlouhej had se spoustou přípojek:-)), objednán vyměněn (2400Kč) i s čidlama (5000Kč), vše funkční. Za 30km chyba s čidlem, návrat do servisu, diagnostika - další chybné čidlo, čidlo vyndáno, očištěno a....funkční. Dnes ráno opět chyba parkovacího asistenta po 2km z domova, než jsem dojel do práce, tak vše OK. V servise říkal, že i když hlásí chybu a pak funguje, je čidlo chybné a musí se vyměnit - ale věřte jim.....

P.S Asi budu za debila, ale pořád nechápu autodiagnostikovu radu o podráždění čidel a zjištění které je vadné, já sednu do auta, otočím klíčkem a systém zahlásí System parking assistance fault a tím končí a vypne se, s čidlama už nemám žádnou možnost nic zjišťovat, tak jak ho mám otestovat, když už jedno nefunkční čidlo způsobí odpojení celého systému?

a co kdyz to neni cidlem ale ridici jednotkou? nebo programem?
pehy

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 11:59 pm    Předmět: Re: čidla Odpovědět s citátem

sova8 napsal:
... otočím klíčkem a systém zahlásí System parking assistance fault a tím končí a vypne se, s čidlama už nemám žádnou možnost nic zjišťovat, tak jak ho mám otestovat, když už jedno nefunkční čidlo způsobí odpojení celého systému?

Nie som velky odbornik, ale mam taku skusenost, ze aj po zahlaseni tejto chyby mi PA pipal, ked som cuval k muriku.
Skor by som povedal, ze to hlasenie ma cloveka upozornit, ze sa na PA nemoze spolahnut na 100%, nie ze ho odpojil.
pehy
sova8

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 8:26 pm    Předmět: čidla Odpovědět s citátem

Dle vyjádření technika v origo servisu, prý jakákoliv chyba v parkovacích senzorech nebo dalších věcech způsobí kompletní odpojení celého systému, to tvrdil servisák.
dolfi81

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim.

no mne sa vcera stala taka zaujamva vec.

Bol som umyvat auto a umyvacka mi odrazilo vrchny krut na cidle na lavej strane.

skor ako som si to vsimol podarilo sa mi to cidlo zatlacit do naraznika.

pozeral som ci sa da zohnat ten plastovy drziak a vraj ten kus plastu stoji 15 eur.

kod: 0000659006.

neviete ako sa to tam da normalne pripevnit ?

resektive ako to cidlo vytiahnut bez problemov s toho naraznika ?

Dakujem
sova8

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 1:15 pm    Předmět: Koupě Odpovědět s citátem

Ahoj, nemáte náhodou někdo obchod, kde se dají senzory koupit, nemůůžu nic najít a dávat v origo servise 2500Kč za jedno čidlo + práce, když si ho překlapnout můžu sám.....díky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: