Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Máš Citroena? ".....To by som nikdy nekúpil"....

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Obecná poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucio78

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:24 pm    Předmět: Máš Citroena? ".....To by som nikdy nekúpil".... Odpovědět s citátem

ked niekomu poviem, ze mam Citroen, tak mi vela ludí povie .... "óó, citroena by som NIKDY nechcel"....alebo ..." francúza by som nekupil".....

Prečo panuje taky nazor u mnohých ludí? Čo si myslíte o tomto Vy?

Ja nie som neaky odbornik na auta,ale zn. dosiahla v minulosti dobre uspechy,a aj terajsie modely, C1, C3, C4,C5 sú myslím vydarené,a každe niečim svojim je úspešné. Ved taká C3 je na trhu 7 rokov, stale sa vela predava po celom svete, Alebo krásna C4, alebo sexi mini auto C1. A pochybujem o reciach poruchovosti,ved kazda znacka ma svoje + i -.
B@RT

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Citroën byl vždy nadčasový auto, když se začal nějaký vyrábět Traction Avant, DS, CX tak prostě předběhl dobu (proto byl konkurenceschopný mnohem déle než ostatní a vyráběl se tak dlouho) je jasné že né vždy bylo vše 100% odladěné a proto některé první série byly dodělané za pochodu, to je část té pověsti, druhá spočívá s tím že spousta lidí po 89 dotáhla auta z ciziny, kvůli ceně se bralo vše "hlavně levně" a pak je jasné jak to dopadlo. Dovezlo se spousta BX, XM atd které byly naježděné 400tis i více km se stočilo na 100 tis a vesele prodalo, vše završily majitelé zvyklí na Škodu 120- občas vyměnit olej a svoji údržbou dílo dokonali....... Pak když vidíš co teče za LHM z některých aut nedivíš se že se to někde projeví...
C1, C3, C4 jsou koncernová PSA auta a s myšlenkou Citroënu mají minimum společného, sice mají některé drobné inovační prvky proti konkurenci, ale spíše sázejí na design, než aby utekli době... Snad výjimka je C5 trochu jiný desing + hydraulika Smile
Zajímavé vozy jako C3 - Pluriel, C6 se masově pro svoji cenu nechytají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Alien

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci se tady nějak vnucovat, ale je třeba si uvědomit, že i jiná auta u jiných značek dosahovala nesmrtelnosti, některá stále dosahují, takže to není jen o citroenu. Ale je jasné, že špatnou pověst získal neprávem výše napsanými skutečnostmi, ještě bych k tomu přidal vymasírovanou společnost dobou minulou což je stále cítit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kolben

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 11:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Klasika z minulejch dob, nikdo tomu nerozumněl, občas z toho teklo "něco zelenýho", padá tomu zadek, co když se to nezvedne, proč tomu syčí volant (Diravi) a mohl bych pokračovat. Přehršel elektriky, každý auto v drobnostech jiný, netuctovej design... Holt Citroën Smile A i proto ho mám rád...
tolstoj

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ono problem byl po 89 i v tom, ze tem autum nerozumneli ani v autorizovanych servisech. My meli Bx od roku 90, tak sme si s ruznymi servisy uzili svoje.
chvala

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

je to už dlouho,co jsme měli první CXko a málo tu bylo lidí kdo to uměl opravovat,nakonec se to táta naučil a dělal je 20let.....,dnes máme CXky,BXky,XMky,.. a najít dobrého mechanika,který pomůže za normální peníze je nemožné,proto si vše děláme sami a ze skušenosti mnohých citroenáků z okolí vím,že když přijedou k opraváři že něco zeleného teče z trubičky...Sad jsou pak z toho i mechanici zelení,protože když tomu nerozumí tak co udělá český člověk - začne to hanit a rači ať si koupí Favorita.....tak miláčci končí ve šrotu....když k tomu není vztah...to bych neudělal svým citroenům,....
dnes CXáky na silnici v okolí Prahy vídám málo,cca 3-4 CXky za půl roku
ale to jsou vraky na kolech,takové pestrobarevné dorezata....je to škoda,
jsou to přece krásné káry,které na parkovištích zbuzují různé myšlenky..
někdo příjde a řekne to je pěkné auto,taky ho měl,ale jezdil do citroen servis a to auto ho sežralo......
nebo kdo to haní kouká jako kdyby to auto spadlo z marzu......ono se to zvedá....Smile
XMky a BXky jsou už také málo vidět,pár XMáků a BXáků jezdí a pár jich polehává v nemocném spánku...
proto až bude čas a udělám servis,tak budu dělat citroeny,ale to je v budoucnu.....ale bude to......Smile))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
barenst

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 11:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo povest predchazi mnoho vyrobcu ,u Francouzu jsou dva aspekty , jsou to preci jen zabo zrouti a ty umi nekdy vymyslet takove silene veci ze kazdy radeji rekne nechci , jiz zminovane nadcasove veci ketrym taky nikdo nerozumel ,ale bud me radi ze nemame Anglicke auta , poves o Made in GB ,je jeste silenejsi a nejen u aut .
Václav

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 9:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No já si myslím, že i nemalou mírou k špatné pověsti přispěli také autoservisy. Jak značkové teré byli jen většinou v krajských městech. Lidé se často obraceli na servisy místní kde se spravovali jen auta z východního bloku. A tady vidím největší kámen úrazu. Takový mechanik neřekl že krom škody, žigula atd. neviděl nic jiného. No přece neni blbý tak poplival co šlo. Tím nechci říct že takový byli všichni, ale většina určitě. A stoho ten nevalný názor na naši značku.
Dnes když se dívám kolem sebe tak sleduji jak se to lemonkama jen hemží. Mechanici se pomalu učí a navíc poměr cena výbava, finanční náročnost na provoz mluví v jejich prospěch. A když to shrnu tak mohu říct že citroen nepatří mezi nejlepší auta, ale také nepatří mezi nejhorší. Dle mého názoru patří naše značka ktomu lepšímu co tady po silnicích jezdí. Laughing Já osobně jsem sociálka a jsem velmi spokojen co mi mé auto přináší. Laughing Václav
Medvěd 09

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vždy se snažím zastávat názor "ukázaná platí" a nehanit či nechválit něco,o čem se nepřesvědčím.Možná právě proto jsem již několik pomlouvačů uvedl do rozpaků co se týká citroenu.Konkrétně jeden nepochopil jak to,že naložím auto a ono se zvedne a má pořád stejnou výšku(prý to nikdy neviděl Laughing )a druhý uznal,že po cestě do němec a zpět nebyl vůbec unavenej a hezky se mu v tom sedí(vlastní koncernovýho pašíka a prý?hrůza)Já osobně jsem spokojenej a že je trochu důkladnější údržba,no za ten požitek z jízdy to stojí a pak,mě i těší když si něco opravím sám a ono to funguje jak má.Hlavně je to lepší než se doprošovat v servisech a nebo klást věčnou otázku:Děláte i citroeny? Crying or Very sad To si pak někdy připadám,že se ptám na opravu ponorky
Lucio78

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Medved 09---aké máš auto?
Medvěd 09

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to co je psáno dole XM 2,5TD
Lucio78

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 12:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Medved 09- no dole vidim iba toto: 2,5TD/97 chudobka Cool
Childeater

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že za tu nálepku "citroeny se serou" můžou bezpáteřní dovozci, a to tak že výhradně. Zbořený a opravený vrak se stočenými kilometry se prostě sere.

Podobný fenomén se ale netýká jenom citroenů. Kolikrát jsem jenom slyšel hospodský filozofy: "Starý bavoráky se serou"; "Fiata bych nikdy nechtěl"; "Vysokootáčkovej motor u Alfy vydrží maximálně sto tisíc"; "Moje Felicie, to je hoši držák!"
Alien

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Childeater napsal:
Myslím, že za tu nálepku "citroeny se serou" můžou bezpáteřní dovozci, a to tak že výhradně. Zbořený a opravený vrak se stočenými kilometry se prostě sere.

Podobný fenomén se ale netýká jenom citroenů. Kolikrát jsem jenom slyšel hospodský filozofy: "Starý bavoráky se serou"; "Fiata bych nikdy nechtěl"; "Vysokootáčkovej motor u Alfy vydrží maximálně sto tisíc"; "Moje Felicie, to je hoši držák!"

Je třeba si přiznat, jakou pověst mezi Vámi a lidmi má Fiat? A jak se cítí asi lidi co Fiata mají rádi, tak jako my Citroen. Je to úplně to samé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Alien napsal:

Je třeba si přiznat, jakou pověst mezi Vámi a lidmi má Fiat? A jak se cítí asi lidi co Fiata mají rádi, tak jako my Citroen. Je to úplně to samé.

Máš na mysli: FIAT = Fehler Im Alle Teil (chyba v každém dílu)?
Za sebe musím přiznat, že jsem si o fiatech vždycky myslel to co většina NEmajitelů fiatů. Do doby než si známý koupil 6 roků staré Stilo JTD.
To auto na mě opravdu udělalo dobrý dojem. Kvalita zpracování je lepší jak u mé xantie a uvnitř plno originálních elektronických serepetiček, které (kdo by to čekal) i po těch letech pořád fungují. Navíc takové množství odkládacích přihrádek - aby si člověk zapisoval kde co nechal Laughing .
Prostě si o Fiatu už nějakou dobu nemyslím to co dřív... .
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Obecná poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: