Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dutiny- dělat či ne?

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën Berlingo, C15, C 25, C35, Jumpy, Jumper
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

? Dělat - nedělat ?
Dělat
60%
 60%  [ 6 ]
Nedělat
40%
 40%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 10

Autor Zpráva
Relaxcz

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 5:38 pm    Předmět: Dutiny- dělat či ne? Odpovědět s citátem

Máte někdo vystříkaný dutiny? Auto je sice pozink, ale myslím, že se to tím nezkazí.
Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meďák

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I když je plech pozinkovaný,neznamená,že neshnije.Jsem autoklempíř,a Je pravda,že moji kamarádi začli brát zn.Citroen vážně až když zjistili,že já mám Bx v pořádku a jejich i mladší auta jsou shnilí na padrť. Laughing známe všichni.Nicméně za nějakou dobu,to auto steně začne rezatět,protože se oprýská lak a i ten pozink,to znamená,že se dostane živý plech na czduch.Určitě tím nic nezkazíme:-) Wink
www.kmcentrum.ic.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
šámot

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 7:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

určitě ano

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Vaníček

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě záleží na stáří auta a na době, jak si ho chci nechat. Já jsem u obou Berling vystříkal dutiny ihned po koupi (byly ca 4 roky staré), stojí mě to jen kvalitní vosk a pár hodin práce, protože mám vlastní profi pistoly (a taky plno aut v příbuzenstvu, které potřebují pravidelné ošetřování), tak mám výhodu a nepřemýšlím o tom. Rodičům to budu letos dělat určitě také (po dvou letech od nova).
Bohužel musím říct k pozinku na karoserii i pár negativních zkušeností.
Jak 2001 tak 2003 trpí korozí na předních nosnících z motorového prostoru ve spojích. Koroze se vyskytuje taky okolo různých držáčků a kapes na př. podbězích pod blatníky. U 2003 jsem měl dost koroze v prostoru celého tunelu, kde není plastizol, přímá rez tam nebyla ale byl tam jeden puchýřek vedle druhého, po seškrábnutí byla u většiny bílá oxidace, u některých již rez, dále okolo různých držáků na spodku a i u jedné výztuhy na podlaze ve spoji. Servis Citroen by to dle prvních informací zřejmě řešil na záruku (bylo servisováno předešlou majitelkou jen u Citroenu v DE), nakonec jsem to vzdal, protože bohužel ze zkušeností věřím jen své práci.
Dále si myslím, že s pozinkem na pátých dveřích (jedno jestli jedno nebo dvoudílné - zkušenost s obojimi) to s tím pozinkem není moc slavné, po poškození barvy to vždy rezavělo a byl to origo neměněný díl (náhradní plechy nejsou zinkovány).
Závěr: pokud chci mít nové auto jen po dobu leasingu, je zbytečné dělat dutiny, pokud mám starší auto a budu ho pár let mít, určitě se to alespoň jednou vyplatí. Ale kvalitním přípravkem na bázy vosku !!!!
Relaxcz

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaký přípravek na bázi vosku lze doporučit?
cukrar

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Jan Vaníček"]

zajímavé počtení. Wink
to o těch pátých dveřích taky dobrá informace... Shocked
Jan Vaníček

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co člověk, to názor, já po letech experimentování používám pouze a jen podvozkové a dutinové vosky Dinitrol (je to Švédské).
zulehla

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:53 pm    Předmět: Něco o Dinitrolu Odpovědět s citátem

Jan Vaníček napsal:
Co člověk, to názor, já po letech experimentování používám pouze a jen podvozkové a dutinové vosky Dinitrol (je to Švédské).

http://www.czechcamionservis.cz/material01/dinitrol01.htm. Za kolik to nastříkáš a kdy mám přijet? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
-=Ice=-

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ve Zlíně v dopravním podniku to dělali za 1000 kč dutiny a 1000 kč podvozek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jan Vaníček

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To věřím že bys chtěl přijet, mám dokonce i hydraulický zvedák, tak se pod tím nemusím plazit. Very Happy
Bohužel nemohu dělat jiná než své auta a svých nejbližších, protože jinak zas soused pošle "kontrolu" z finančáku a živnosťáku - kupodivu ho nezajímá ekologie (ale já vím proč a to je můj trumf). Jen chci říct, že jsem na "kšeft" nikdy nedělal (ani to díky příjmu nepotřebuji), všechny tyto činnosti jsou pro mě "antidepresiva" vyrovnávající moji práci, bohužel mám ale čím dál méně času (teď jsem měl konečně možnost po 3 měsících strávit víkend v dílně).

Cena: Pokud je použit skutečně vosk do dutin i na spodek, je ta cena okolo 1800-2000,- reálná, pokud je to jen resistin ML a Tlumex, je to hrůza. Na Berlingo spotřebuji ca 2,5l vosku do dutin a 2,5l vosku na spodek, bohužel není moc míst kde moji značku koupit, tak jsem platil +/-200,-czk litr.
Nechci zatracovat Resistin, naše Lada je na něm odkojená a po 31 letech je stále ještě v kondici kromě rohů dveří, protože když stvrdnul, často popraskal a pak se tam dostala voda. Dnes je možná lepší receptura. Všechny "bitumeny" na podvozky sice udělají pěkný povrch ale... to je snad lepší Resistin car. Ten podvozkový vosk má tendenci se regenerovat, když se na jaře udělá teplo. Samozřejmě těch cyklů to taky neudělá moc.
Na co chci upozornit, je naprosto nevhodné používat takové ty hrubé nástřiky (jako že plastizol), ty dříve nebo později stvrdnou a napadená místa pak krásně bují - tak že je to jen retuš bez účinku.
Jen pro zajímavost: Vloni jsem sehnal bratrancovi nový valník Ducato a má jediná podmínka byla, že okamžitě musíme udělat dutiny a podvozek (starý Boxer měl po čase pěkně "prolezlý zadní rám a s tím se již nedá nic dělat), když se na tato nová auta podíváte (jedno který s těch trojčat), je to hrůza a skoro nikde není plastizol. Sundal jsem všechny plasty a stříkal a stříkal. Výsledek: 5L vosku do dutin, 4L vosku na spodek. Líbilo se mi, jak ve spojích mezi profily vytékal vosk.
cukrar

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 2:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

J.Val. no tak to mají asi kvalitní sváry Laughing když to protíkalo Rolling Eyes hold kvalita.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën Berlingo, C15, C 25, C35, Jumpy, Jumper Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: