Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

vibrování volantu

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bypasek

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 7:02 pm    Předmět: vibrování volantu Odpovědět s citátem

Lidi pomozte!!! Už jsem byl 2x v servise, nechal 4x vyvážit kola a volant pořád vibruje od 110 - 140 km/h.Jsem zoufalý. V servise - že čepy jsou v poho, ráfky (alu) jsou taky v poho a pneu orig. Mischelin se zdají taky být dobré. Fakt se to nikomu neděje? Slyšel jsem v pneu servise, že to dělají i C5.Volant jde silou ale udržet. Tak co s tím? Vůz je 5 měsíců starý. Může to být tlumičema? Děkuji za VAši pomoc. Každá rada dobrá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
d1vo

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tvojom mieste by som zmenil pneuservis, mám to overené. Idea
C3cilka

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Netuším odkud jsi, ale výborná vyvažovačka je v Praze na AutoJarově. Vyvážení 1 kolo stojí 100,-Kč. Je to dynamická vyvažovačka, která má přítlačný válec a simuluje jízdu po vozovce. Po té ti vyjede protokol z vyvážení, kde ti sama doporučí i rozložení na voze, podle toho co od toho chceš, buď nejmenší vibrace nebo nejmenší tah. Doporučil my ji známý z autorizovaného servisu Citroen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johanC4

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dej vědět jak jsi dopadl, příčina mne docela zajímá, podobnou věc jsem řešil s Renaultem u prodejce AMOS OTAVA- super zážitek, nedokázali kola vyvážit reklamace se táhla od prodeje tzn 0km(březen) až po 15tkm(říjen) protože kdo tam má pořád běhat nakonec měnili gumy to už jsem auto přezul na zimu a zimní vážil známej, nakonec převážil i ty nový a byl pokoj, ale co to stálo starostí - to byl poslední kontakt s tímto prodejcem
ze servisu mám vždy hrůzu, radši servisuju pokud možno sám neb mám jistotu, že jsem vše opravdu vyměnil a ne že mám zaškrtaný to co se "udělalo"
momentálně mám C4 Picaso na oleji v servisu a doufámm že bude vše ok...
takže držím palce Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bypasek

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky kluci za rady, nejlépe by bylo asi zajet do té Prahy. Bylo by to asi přesně to co potřebuji, ale jsem z moravskoslezského regionu, takže ......jindy. No a mimo jiné, nechak jsem ještě opravit kopnuté kolo (600 Kč) a digitál geometrii (700 Kč) a výsledek? Mám asi auto z nadstandardem ve výbavě - vibrátor. Smile Už se tomu fakt směju. A pneuservis jsem měnil při každém převažování - jen mimochodem.
Víte co je nejvíce zarážející? Že ten volant někdy vibruje silně už ve 115 km a někdy téměř vůbec při celém rozsahu rychlosti. Už mě napadlo i vadné servo - je to možné? Zítra jedu 2000 km - Itálie, tak sd ozvu asi až pak. Jestli dojedu. Díky ještě jednou pánové.
Georgis

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 12:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím, ta vyvažovačka se jmenije Hunter, je i v Opavě. Pokud to nepomůže, tak kontrola ovality pneu popř disků.
Já jsem to vše absolvoval a výsledek=0.
Dej vědět jak jsi dopadl.
bypasek

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Opava je kousek, díky. Můžeš mi popsat, kde tam? Stačí ulice. GPS si s tím poradí. Moc díky.
Georgis

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 12:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

www.pneubarta.cz
d1vo

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 1:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bypasek a náhodou nevybruje ti volant len vtedy keď si naložený?? Pretože to pozorujem u mňa ked idem sám tak sa ani nepohne, ale keď sme štyria ľudia plus nejaká batožina tak to vybruje. V Citroene to u mna vydia na 2 gramy závažia, už mi to spravili len to otestovať.
bypasek

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

D1vo - ne ne, jezdím většinou sám, nebo ve dvou. Volal jsem do té Opavy na pneuservis a ta procedura prý je na tři hodiny. Jo a 2 gramy na kole nemůže dělat vibrace. Limit pro servisáky je 15 g.
Pavel D.

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem řešil to samé. Někdy se objevili tak silné vibrace, že jsem měl problém udržet volant. Také to bylo v rychlostech kolem 120 km. Stávalo se to nepravidelně a nedokázal jsem odhalit příčinu. Teď už mám najeto skoro 70000 a vibrace už se neobjevují. Asi se to "zajelo".
Georgis

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To bypasek:
tak to je blábol, sundání všech kol a kontrola na Hunter tak max 1 hod.
Tolerance vyvažovačky je +- 5 g.
Nenech se odbýt. Zajeď tam a uvidíš.
Napiš výsledek.
bypasek

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 7:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem včera dorazil po 3000 km zpět a dnes jsem jel hned na test tlumičů, pže jsem po celou dobu cesty s vibracemi přemýšlel, čím ještě to může být. Test v pohodě - tlumiče v pořádku. Akorát při testování předního pravého tlumiče mi volant chodil podobně jako při jízdě 100 km/hod. Nevím. Jinak - spotřeba s plně naloženým autem 2 plus 3 děti byla 7,1 l/100km při rychlosti v průměru 96 km/hod. Nic moc. Nejvíc mě ale s... to, že mi ten volant vibruje někdy víc, někdy méně, někdy téměř vůbec a někdy skoro vyskakuje z ruky.Tak....co teď. Jinak díky chlapi za rady.
doXik

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 8:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

možem sa opytat ake mas kolesa ze mas neoreginal niejake Alu kola Smile pracujem v Servise Citroen v bardejove mali sme jeden pripad zakaznik si kupil Alukola niejake uz značku nepametam obuli sme auto pri cca 80km s volantom triaslo vyvyžovali sme 2x stale to iste dali sme vyvazit do Pneucentra stale nakoniec sme dali spät klasicke disky na skusku a prestalo takze nieje alu ako Alu nefiem ci ti to pomohlo
bypasek

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za zkušenost. Takže prodávám komplet kola......chcete někdo?
Já vím....s plecháčema (orig.) to dle mého názoru nedělalo - ale 100pro to říct nemůžu. Měl jsem je jen po zimě asi pár dní a šetřil jsem je.
Petr Šimral

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Itálie: Spotřeba stejná, 7,1 litrů, najeto cca 3500 km/h, CR 121 km/h.

bypasek

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci, máte někdo stejný typ motoru? Potřeboval bych se projet ve stejném typu. Já - 1.6 HDi s manuálem v moravskoslezském regionu - Karviná, Orlová, Bohumín aj. Třeba vyměníme pár poznatků.
bypasek

PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2009 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No.......myslím že je problém z 50% vyřešen. Měl jsem možnost a chuť si přehodit plecháče se zimníma pneu....jen kvůli jistotě.....a ono to netřepalo,nevibrovalo ani nijak nevrtělo!!! Neuvěřitelný zážitek z jízdy - opravdu. 100 km/hod.....110-.....130 .... 150.....170 ,...... a nic!!!
Super. Ještě zjistit, zda-li je problém v pneu, nebo alu ráfky.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: