Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Senzor množství oleje.

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
John

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 9:41 am    Předmět: Senzor množství oleje. Odpovědět s citátem

Zdravím vás c5káři. Po výměně oleje v autorizovaném servisu jsem si až doma všiml, že mi přestal ukazovat po nastartování idikátor množství oleje, jsou tam jen - - - - -. Předtím mi to na chvíli ukozovalo množství oooo-. Na měrce je oleje k maximu. Nemáte někdo tuto zkušenost, jestli je to v nastavení nebo jen nepřipojili nějaké čidlo? Případně jaké a kde?
Marek77

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 10:07 am    Předmět: Re: Senzor množství oleje. Odpovědět s citátem

John napsal:
Zdravím vás c5káři. Po výměně oleje v autorizovaném servisu jsem si až doma všiml, že mi přestal ukazovat po nastartování idikátor množství oleje, jsou tam jen - - - - -. Předtím mi to na chvíli ukozovalo množství oooo-. Na měrce je oleje k maximu. Nemáte někdo tuto zkušenost, jestli je to v nastavení nebo jen nepřipojili nějaké čidlo? Případně jaké a kde?

Mě tato indikace taky zlobila. Pak se to samo srovnalo a už je to dobré. Ale zajímalo by mě jak je tato indikace řešena?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šimon

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tenhle problém mám taky. Nejdřív jsem si myslel, že je tam málo oleje, ale na měrce je ho přes hranici maxima. Teď pojeduna výměnu oleje a doufám že se to usadí. Počítač by měl poznat nezapojený čidlo a tak doufám že to je jen prohozená hláška stavu hladina z min/max. Když hoi bude akorát tak to snad přestane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kodls

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na motoru ze zadu pod parohama výfuku je namontované to nešťastné čidlo oleje,které je združené.Ukazuje jak hladinu,tak teplotu oleje.Jeto tyčinka dlouhá asi 20cm a je vyrobená z polovodičového materialu.I když je to tak banální věc,tak čidlo stojí asi 1300kč,ale výměna?čidlo nejde pro svojí délku vyndat aspoň tedy u HDI.V servisu řekli že by ta oprava vyšla okolo 5tisíc Evil or Very Mad že se musí sundat turbo a výfuk a pak nový těsnění a že by auto stálo asi 3 dny.Bohužel už 4měsíc jezdím bez toho protože ty prachy investuju radši do něčeho důležitějšího(brzdy motor a tak..).No kdyby jste to někdo ňák vyřešil levněji než za 5litrů ozvěte se-dík. Wink .
jinak tohle jsem řešil na :téma-čidlo oleje nebo združené čidlo oleje nebo ukazatel oleje
tel.:777 307 452
kalkare@seznam.cz
Marek77

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kodls napsal:
na motoru ze zadu pod parohama výfuku je namontované to nešťastné čidlo oleje,které je združené.Ukazuje jak hladinu,tak teplotu oleje.Jeto tyčinka dlouhá asi 20cm a je vyrobená z polovodičového materialu.I když je to tak banální věc,tak čidlo stojí asi 1300kč,ale výměna?čidlo nejde pro svojí délku vyndat aspoň tedy u HDI.V servisu řekli že by ta oprava vyšla okolo 5tisíc Evil or Very Mad že se musí sundat turbo a výfuk a pak nový těsnění a že by auto stálo asi 3 dny.Bohužel už 4měsíc jezdím bez toho protože ty prachy investuju radši do něčeho důležitějšího(brzdy motor a tak..).No kdyby jste to někdo ňák vyřešil levněji než za 5litrů ozvěte se-dík. Wink .
jinak tohle jsem řešil na :téma-čidlo oleje nebo združené čidlo oleje nebo ukazatel oleje

No tak to je další bombónek Crying or Very sad
Matýsek

PříspěvekZaslal: so listopad 18, 2006 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové mám stejný problém s čidlem. V Citroenu mi řekli 4000,-Kč a bud po problému... raději se občas kouknu na měrku u motoru a investuji ty penízky jinam. Pokud ale poradíte jak na poškubávání při jízdě cca.50km/h budu moc rád, v citroenu řekli, že v pohodě, že se na to kouknou a budou hledat, čož se mi nechce, zaplatím a stejně mi nic neodstraní...
Marek77

PříspěvekZaslal: so listopad 18, 2006 11:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Matýsek napsal:
Pánové mám stejný problém s čidlem. V Citroenu mi řekli 4000,-Kč a bud po problému... raději se občas kouknu na měrku u motoru a investuji ty penízky jinam. Pokud ale poradíte jak na poškubávání při jízdě cca.50km/h budu moc rád, v citroenu řekli, že v pohodě, že se na to kouknou a budou hledat, čož se mi nechce, zaplatím a stejně mi nic neodstraní...

Ja bych to vrazil nejakému mechanikovi s diagem . Mělo by to ukazat chybu.
GVG

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bych pak po těch, kterým je líto dát pár tisíc za čidlo, chtěl koupit auto. Čeho bych se ještě dočkal? Chápu, že se Vám to zdá hodně, ale máte-li na auto za několik set tisíc, musíte mít i na toto... Confused
Xsara II. 2.0HDI, 12/2002, ABS, PP, přední mlhovky, ostřikovače světel, elektrické ovládání oken a zrcátek, vyhřívání předních sedadel, posilovač řízení, dešťový senzor, tónovaná skla, zámek řadící páky, 6x AirBag, klimatizace, leptané VIN
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
wytek

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nikdo ti ho nenutí
Marek77

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GVG napsal:
Bych pak po těch, kterým je líto dát pár tisíc za čidlo, chtěl koupit auto. Čeho bych se ještě dočkal? Chápu, že se Vám to zdá hodně, ale máte-li na auto za několik set tisíc, musíte mít i na toto... Confused

To máš sice pravdu, ale většinou se tady pohybujou ceny nákupu kolem 250 000 Kč a pro mnoho lidí už je to dost na hraně v rozpočtu, takže po koupi radši už nikdo moc nechce do toho vrážet další prachy. Rolling Eyes
GVG

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 9:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, taky nemám peněz nazbyt. Jen jsem tím pak chtěl říct, že když někdo zanedbá to, pak ono a nakonec i to ostatní, tak je pak radost to od někoho koupit a dávat to do kupy. Pokud se to ovšem uvede při prodeji, je to jiná. Já jsem jednou udělal takovouhle zkušenost, kdy bastlil přede mnou to různě "řešil" a já to pak několik měsíců dával do kupy (Peugeot 309)...
Xsara II. 2.0HDI, 12/2002, ABS, PP, přední mlhovky, ostřikovače světel, elektrické ovládání oken a zrcátek, vyhřívání předních sedadel, posilovač řízení, dešťový senzor, tónovaná skla, zámek řadící páky, 6x AirBag, klimatizace, leptané VIN
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
svar

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm a není problém jen ve vyšší hladině oleje? Tohle se již někde řešilo (blikající symbol - - - - - při zapnutí).
John

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

svar napsal:
Hm a není problém jen ve vyšší hladině oleje? Tohle se již někde řešilo (blikající symbol - - - - - při zapnutí).

Není podle toho, začalo do dělat ihned po výměně oleje a na měrce je ho 2 mm nad maximum.
Ještě bych upřesnil, byly tu poznatky, že s mnozstvím oleje neukazuje taky teplota oleje. Asi po ujetí 10 km mám rafičku již v bílém poli, tak usuzuji, že teplota ukazuje o.k.
marsalek

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 4:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Johne, zmeni se nejak ten udaj, kdyz auto parkuje predkem do kopce? Myslim, ze v tu chvili se cidlo bezne tvari, ze ma oleje malo. (Anebo je to predkem z kopce dolu?)

Kaja
John

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto jsem zaregistroval na chalupě, tam jezdím do kopců stále, dokonce mi to tam signalizovalo, že mám oleje málo a počítač mi psal stop. Na rovině pok OK, ale většinou to jen ukazovalo oleje méně a neblikalo to. Nyní je tam jen ----- a tyto blikají. Auto stojí rovně. Snažil jsem se podívat na to čidlo, které má být na bloku vzadu pod výfukovým potrubím, ale bez demontáže tam není nic vidět a je tam tak málo místa, že se tam nedá ani sáhnout.
Šimon

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po čerstvé výmněně oleje se situace obrátila Razz Předtím jsem měl oleje ( ale už černýho po bývalém majiteli ) nad maximem a ukazovalo mi to minimální hladinu ( --------- blikací ) a teď mám zase Razz nad maximem ( v servisu se asi netrefí mezi rysky nikdy ) a mám symbol maxima ooooo. Sice tomu nerozumím, ale řekl bych že mi čidlo funguje Razz . Takže dobrá zpráva
John

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neoplatí se s každou prkotinou ihned běžet do servisu, stejně jako u Marka 77 opravilo se to samo. Trvalo to téměř měsíc, ale už mi to ukazuje maximum ooooo.
kamil

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém přetrvává. Už to neřeším. Jo do Orlové už nikdy!!!!!!! Je to banda amatérů. Ps. Dal jsem zkontrolovat komplet brzdy. Vyslesdek- vše OK! Skutečnost nepoznaly sjeté obložení na plech u zad. kola. HRUZA!!!!!!!!!
JJ

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, jen spíš dodávek k předchozímu připevku na téma Orlové. Mám 2 Citróse, oba kupovane v Ostravě Privoze. Za těch pár let jsem prošel všechny servisy v Ostravě. Jezdil jsem i do Orlové. A všude to je banda debilu. Co nevyctou v manuálech, to neumí. A to co "umí" stojí za sprosta slova. Nyní jezdím do soukromého servisu Auto Chodura v Senove a chrochtam blahem... Takže autorizovaným servisum na Ostravsku se raději obloukem vyhnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vseved

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Signalizace oleje:
oooooo - Maximální množství (pokud bliká = funkční porucha, nebo překročení maxima).
------ - Minimální množství
Blikání ------ = množství pod minimem.
Blikání ------ a nápisu min = porucha indigátoru.
roman-jc

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 5:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aby vám to ukazovalo ooooo musíte mít olej tak 5mm pod horní rysku,pokud máte olej na horní rysku,tak vám to bude vždy ukazovat ------,není to vada čidla,ale bohužel je tak nastavené.Zkus nastartovat motor,nech ho chvíly proběhnout chcípni a zapni klíček,uvidíš,že ti zase naskočej ooooo,Je to normílní,žádná vada čidla,čidlo neodejde jen díky výměně oleje v motoru,
mistrtwist

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 12:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen jeste doplnim svoji zkusenost. Jak uz nekdo psal. cidlo je obycejne polovodicovev plastovem pouzdru delky asi 20 cm prumer cca 15 mm. Me osobne neukazovalo vubec ani po vymene oleje a doliti spravneho mnozstvi. pomohlo cidlo vydelat( u V6 tam je mista tak akorat...) a cidlo vyprat v technickem benzinu a ne jen ze vypadalo jako nove, ale taky funguje jako nove. Predtim bylo zanesene hustsimi usazeninami z oleje a ty mohou zpusobit spatnou funkci...
patrick

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

diagnostika túto chybu určite neukáže. skúšal som to niekoľko krát. Pri motoroch 2.0 HDi je to čidlo ako už bolo spomínané namontované zo zadnej časti a je ťažké ho vybrať...proste musí isť dole minimálne sanie ale.... pri motoroch 2,2 HDi je to čidlo namontované z predu pri štartri a je tam miesta až až... tak si to môžete vyskúšať vybrať, prečistiť a zistíte či sa niečo zmení alebo to ostane tak že tie oooo vám bude ukazovať ak hladina bude medzi riskami a nie ak bude nad maximom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
jumep

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ak sa dodrzuje spravne cas vymeny oleja a pouziva sa kvalitny olej / filter nema sa to cidlo nejako preco zaniest, ze?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: