Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

anténa .. její demontáž

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gunman

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:38 pm    Předmět: anténa .. její demontáž Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, mám malý problém, který si nezaslouží snad ani nové téma.
Ulomil se mi prut na anténě...ale anténa mi nejde vůbec odšroubovat..zkoušel jsem to i kleštěma a nic. Mate s tím někdo zkušenost? mám obavu ze je tam antena napevno, nebo ze je v ni prijmac GPS navigace..ale to mi prijde divne ..takhle by nedalo jet vubec do mycky. Diky
svar

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 2:10 pm    Předmět: Myčka versus anténa Odpovědět s citátem

Ahoj,

mám stejný problém, anténa drží a odolává snaze o vyšroubování. Už jsem zkoušel i WD na spoj, kleště, ..., ale stále nic. Proto jsem vypustil myčku, tam mi anténa při vysoušení mlátila do střechy a tak meju citrouše ručně.
Teď když je prut zlomený máš víc možností jak zjistit co s tím je. Přeju úspěch. Smile
Gunman

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

rucni miti musim ted nedobrovolne absolvovat taky..ale uprimne C5 je tak velke auto ze se clovek docela zapoti nez do umyje Smile
prut mam zlomeny ale drát (vodic jeste drzi takze radio je OK)..spis pri hrubem nasili nechci poskodit patku a nevim jak je to s navigaci..jestli tam neni nekde nejake cidlo
teedy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po přečtení tohoto tématu jsem si hned skočil cvičně sundat anténu a jde to v pohodě dvouma prstama.Radši jsem ji hned utáhnul na fest,takhle by mi ji někdo brzo čornul.
John

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 3:04 pm    Předmět: Re: anténa .. její demontáž Odpovědět s citátem

Gunman napsal:

Nebylo třeba zakládat nové téma, ale trochu hledat. Viz
http://citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=1942&highlight=ant%E9na
Prut antény odmontovat jde lehce prsty, pokud nepřirezne. Mazat, mazat, kdo maže, ten jede. Jak psal již kolega majak: Když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou...
Jarek

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 7:40 pm    Předmět: Re: anténa .. její demontáž Odpovědět s citátem

John napsal:
Gunman napsal:

Nebylo třeba zakládat nové téma, ale trochu hledat. Viz
http://citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=1942&highlight=ant%E9na
Prut antény odmontovat jde lehce prsty, pokud nepřirezne. Mazat, mazat, kdo maže, ten jede. Jak psal již kolega majak: Když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou...

Toto heslo se mi velice líbí, neboť jsem se jím musel několikrát (a to nejen na autě) řídit. A pak to povolilo. U té antény to platí též, ale zase to nepřehnat !
krem

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jezdete pravidelne na mycku, sundavejte antenu a zase ji nasazujte a nic vam nezarezne Laughing
Jinak normalne vysroubovat a hotovo, leda jestli uz antenu nekdo nemenil a nedal tam nejakou jinou. C5 neni zase az tak vyjimecny auto, aby se nekde u benzinky nebo supermarketu nedalo zeptat u jineho vlastnika a popr. si to vyzkouset. Holt lina huba hole nestesti. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin.ledl

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím pětkaře..... chlapi, tak mě už antena přirezla, fakt to nejde už ani "větší silou" Crying or Very sad

Mám ji teď i "ožvejkanou" od kleští a radio pořád hraje na h....o. Mám ji někde vyloženě ucvaknout abych se dostal ke spoji a následně koupit novou???

Díky
jruze

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 1:54 pm    Předmět: Re: anténa .. její demontáž Odpovědět s citátem

Gunman napsal:
Ulomil se mi prut na anténě...ale anténa mi nejde vůbec odšroubovat..zkoušel jsem to i kleštěma a nic. Mate s tím někdo zkušenost? mám obavu ze je tam antena napevno, nebo ze je v ni prijmac GPS navigace..ale to mi prijde divne ..takhle by nedalo jet vubec do mycky. Diky

Ten prut jak říkáš je na 5. závit spíš je zarezlej,když už je ulomená tak odřež nožem ten zbytek co ti tam zůstal-pod ním je kov(čtyřhran)ak němu připevněné pero a celé je to obaleno gumou.Jinak by to mnělo jít rukou odšroubovat.

C5 2.2 exklusiv
Golf 3 TDI
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
MI

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2007 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jsem tď ve fázi, že mám novej prut, ale nejde mi dostat zbytek starýho z toho dílu na sřeše. staý prut se mi totiž uvolnil uvnitř - je tasm vinutý asi měděný drát, do kterého vede díl se závitem. Teď se pokouším to uvolnit, ale asi to směřuje i k novému střešnímu dílu. dám vědět jak dál
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gunman

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

byl jsem s autem v servise a vysledek u anteny je takovy: zustal v dilu na strese cely zavit z prutu....doporucili mi koupit novou antenu i se zesilovacem (dil na strese) cena cca 3500,-
to me moc nepotesilo....zavit v prutu je zataveny v plastu a pro castem sroubovani muze dojit k uvolneni zavitu
Marek77

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 10:26 pm    Předmět: Re: anténa .. její demontáž Odpovědět s citátem

Ten prut jak říkáš je na 5. závit spíš je zarezlej,když už je ulomená tak odřež nožem ten zbytek co ti tam zůstal-pod ním je kov(čtyřhran)ak němu připevněné pero a celé je to obaleno gumou.Jinak by to mnělo jít rukou odšroubovat.[/quote]

Jsem to taky dnes zkoušel a osmičkou klíčem jsem točil tím čtyřhránkem kolem dokola v pohodě ale nic se nevyšroubovalo jako by se to protáčelo, co s tím? Rolling Eyes
steve

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 7:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto jsem resil u Xantie i u C5 a pomohlo vzdy jen odstrihnout prut az u plastove patky a odvrtat zavit.Prace tak na 10-15 minut.
MI

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

takže antena je opravena!

1/ nepokoušejte se točit tím co vám tam zbylo - je to naprd.
2/ to co tam zbylo a vypadá jako dvě matky nad sebou - je pořád jeden díl-já bláhovej to zkoušel dvěma klíčema proti sobě Rolling Eyes , a ještě jsem malinko uřezal vršek gumy.

postup je uříznout kov, odvrtat a závitníkem udělat nový závit 5 - geniální jednoduché řešení popsané výše a o 3070,. kč na mém autě levnější než nový díl.

takže hodně zdaru
prazdny

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A mate nekdo zkusenosti s timto
http://alarm-novotny.cz/index.php?page=main&page1=katalog-zbozi&page2=vyprodej&set=cz-82111
Tak se divam,ze zbozi je z okazu pryc Rolling Eyes .Jednalo se o "zraloci ploutev" pro AM/FM,GSM a GPS.
Houmi

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2009 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem uplne ten samý problém.. zavit z prutu mi zustal v patici a zavit v patici se pri vetsi sile protacel. Sundal jsem listicku, ktera drzi v zadni casti strop, tim sel strop trochu promacknout doulu. To stacilo k tomu, abych se dostal zespoda k cele patici. Patici jsem odpojil od konektoru, vysrouboval matku a celou patici vyndal ven. Nastesti je rozebiratelna, tak jsem mohl zavit v patici upevnit do sveraku a klestema ten zbytek z prutu vytocit. Vse jsem pak dal zpet, koupil novy prut a vse je ok.. Hodne stesti Smile
vykouk

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 9:39 am    Předmět: zkušenosti a díky Odpovědět s citátem

tak jsem se taky včera naštval, nemohl jsem chytit ani jednu stanici. prut šel dolů až k těm "dvěma matkam" co nejsou matky. pak pilka na železo, vrták, závitník a prut za 69,- a chytam v litvínově i Country Radio Praha Smile Supr, děkuju moc za toto téma, pomohlo a funguje
JardaK

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu postarší téma, ale snad nevadí když mu vdechnu nový život.

Vy co jste kupovali nový prut, byl to originál, nebo něco univerzálního? Předpokládám, že originál bude za nekřesťanské peníze...
vykouk

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 5:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

já koupil universal na fabii
JardaK

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 7:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, díky.

Taky to odvrtám. To že chytám lepší signál jen v okolí větších měst už mě docela štve Smile
jumep

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JardaK: ono v tej antene je aj GPS prijimac, nakolko vidim ze mas navi, myslim ze sa ti hodi tato info ...
Nemik

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 7:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jumep napsal:
JardaK: ono v tej antene je aj GPS prijimac, nakolko vidim ze mas navi, myslim ze sa ti hodi tato info ...

Ahoj, neviem, ci je prijmac priamo v prute. Podla mna bude asi v patke anteny. Ja mam prut zlomeny v spodnej tretine a NAVI fici. Asi by to trebalo kuknut na SERVICE CITROEN
JardaK

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 8:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jumep napsal:

Díky, o tom jsem četl.

Nemik: prutu se to týkat nebude, ale já jsem to pochopil tak, že to tak jumep ani nemyslel.
GPS pracuje na mnohem kratších vlnách. Bude tam někde malá plochá anténa uvnitř té patky.
jumep

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ak pomoze:
http://www.jumep.com/c5/antena
JardaK

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jumep napsal:
ak pomoze:
http://www.jumep.com/c5/antena

No super, perfektní práce. Díky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: