Top Gear ocenil C4 Picasso vozem roku.

Poté, co byl nový C4 Picasso oceněn ve třech hlavních německých médiích  Auto Motor und Sport,  Auto Bild a Auto Zeitung, pokračuje Citroën ve své sérii ocenění v Anglii.  Nový Grand C4 Picasso byl zvolen magazínem  Top Gear,  nejlepším rodinným autem roku –  „Best Family Car of the Year.“

Porota Top Gear Magazine, jednoho z nejprestižnějších titulů anglického tisku, ocenila nového nástupce ságy Picasso , i když  sedmimístná varianta se  ještě na trhu ve Velké Británii ani neprodává. Dle magazínu mu vítězství v anketě zajistila velkou měrou technologie, především nový podvozek,  hlavně jízdní stabilita, odhlučnění, komfort odpružení a modernizované velice úsporné a přitom pružné motory. Porota vyzdvihla zpracování interiéru, velkou prostornost a velké množství nových a ve své třídě vůbec poprvé použitých bezpečnostních a asistenčních systémů. Nejspornějším hlediskem, kde nebyla porota úplně za jedno byl design karoserie nového Picassa.

Nový Grand C4 Picasso také nedávno obdržel 5 hvězdiček v EuroNCAP testu. Obě verze C4 Picassa si  na trhu zatím vedou velice dobře a i přes svůj převratný a hodně kontroverzní vzhled se zdá, že se odvážný design zákazníkům  spíše líbí a prvotní obavy novinářů, že Citroën šlápl vedle budou liché.Od svého uvedení na trh, v červnu 2013, se nového Citroën C4 Picasso prodalo už více jak  50.000 kusů.

[nggallery id=10]