Stylovka DS3 Cabrio se už prodává i v ČR.

Citroën DS3 Cabrio se na českém trhu začal právě prodávat a ceny začínají na 448 900 korun. V nabídce jsou čtyři motorizace a tři výbavové stupně. Za tyto peníze Však nabízí trumfy, které v tomto segmentu běžně nenajdete, ať už je to pět plnohodnotných míst, největší zavazadelník ve své třídě nebo elektricky stahovatelná střecha, kterou lze ovládat do rychlosti 120 km/h, a její složení včetně zadního okna trvá pouze 16 sekund.

Již pro základní výbavu je samozřejmostí ESP a ASR, tempomat, zadní parkovací asistent i přední mlhová světla. Nechybí ani rádio s přehrávačem CD/MP3. Nabídka motorů začíná tříválcovou jednotkou 1.2 VTi 82 koní, přes osvědčený motor 1.6 VTi 120, přeplňovanou 1.6 THP 155, až po úsporný diesel 1.6 e-HDi 90 BMP6 Airdream.

Citroën DS3 Cabrio je opět stylovka se vším co stojí za úspěchem řady DS. Výrazný design, elegance do nejmenších detailů a skvělé pocity z řízení okamžitě po startu. Nabízí moderní technická řešení zvyšující jeho jedinečný charakter a nijak nezhoršující jízdní stabilitu původní DS3.

Pro řadu DS jsou typické tři úrovně výbavy, tedy Design, Style a Sport. Plátěná stahovací střecha obohacuje širokou škálu osobních úprav na míru o tři barvy plátna. Můžete vybírat z černé, modré Infini nebo Monogramme DS.

Pod označením Infiniti Blue se ukrývá plátno utkané ze tří různě zbarvených nití, z nichž je jedna lesklá. V závislosti na světelných podmínkách pak střecha z tohoto materiálu mění odstíny od jemně modrých až po fialové. V případě provedení DS Monogramme zdobí plátno typické logo modelové řady DS ve dvou kontrastních odstínech šedé.

Interiér nabídne podobné možnosti individualizace jako u DS3 s pevnou střechou. Zájemci o DS3 Cabrio budou moci volit z šesti kontrastních barev palubní desky a široká nabídka bude i v případě čalounění sedadel. Novinkou je kožené čalounění v odstínu granitové modři.

Velký důraz byl také kladen na kvalitu odhlučnění a zachování stejné nabídky vnitřního prostoru jako u hatchbacku s možností usazení až pěti dospělých cestujících.Zavazadlový prostor má základní objem 245 litrů a lze jej zvětšit sklopením druhé řady sedadel, dělené v poměru 60/40. DS3 Cabrio si také zachoval celkovou délku 3,95 m, šířku 1,71 m a výšku 1,46 m výchozího třídveřového hatchbacku

Novinkou jsou inovativní zadní světla s 3D efektem a zcela nový způsob otevírání horní části víka zavazadlového prostoru. Na brzdové světlo v zadním spoileru je použito 15 LED diod a každou ze zadních svítilen tvoří dalších 31 diod.

Citroën DS3 Cabrio doplňuje prémiovou řadu značky a je opět připraven nabídnout maximum stylu, komfortu a technologie. Výrobce zaznamenal u novinky DS3 Cabrio téměř 1.700 okamžitých objednávek, novinka tak odstartovala na plný plyn. Kabriolet se patrně zařadí po bok velice úspěšného modelu DS3, kterého se ve světě prodalo již více než 200 tisíc.

[nggallery id=11]