Ocenění Zlatý volant pro C4 Picasso

Citroën C4 Picasso získal prestižní cenu „Das Goldene Lenkrad (Zlatý volant)“ v kategorii MPV.  Tuto cenu udělují každoročně německé magazíny „Bild am Sonntag“ a „Auto Bild“ ve spolupráci s evropskými mutacemi časopisu „Auto Bild“. Cena je určena pro obě verze Citroënu C4 Picasso, tedy pěti i sedmimístné, kterých se od počátku výroby prodalo už více jak  43.000 kusů.

Je to další ocenění pro CITROËN C4 Picasso, který získal již v září ocenění „Autonis“ časopisu „Auto Motor und Sport“, tedy cenu za nejkrásnější design roku 2013 v kategorií MPV. Cenu „Das Goldene Lenkrad “ převzal 12.11.2013 generální ředitel značky CITROËN Frédéric Banzet v Berlíně.

Více než 1 milion čtenářů z 25 evropských zemí vybíral ze 49 uchazečů své nejoblíbenější modely roku 2013 (6 kategorií: Městské/Kompaktní vozy, Rodinné vozy, MPV, SUV, Limuzíny, Kupé/Kabriolety). Odborníci z automobilového průmyslu pak vybrali vítěze v každé kategorie a zvolili tak na první místo v kategorii MPV nový model řady Picasso.

Sám jsem se s novým Citroënem C4 Picasso svezl a musím uznat, že se jedná o velice povedené auto, podvozek je skvěle odhlučněn a rázy od kol nejsou téměř poznat, karoserie pevně sedí i v zatáčkách a na nerovné vozovce, ošívání nebo vlnění zadní části při projíždění zatáček na rozbité vozovce je zcela pryč, zde je proti minulé generaci velký skok dopředu. Auto působí velice stabilně a klidně i na nekvalitních dvojkách, v ostrých zatáčkách. Interiér je zpracován skvěle, pečlivě a materiály jsou příjemné na pohled i dotyk,  žádného drnčení nebo vrzání jsem se nedočkal. Ovládání vypadá velice příjemně a přehledně, ale na hlubší průzkum jsem neměl dost času. (jen to chce sebou vozit hadřík na leštění tabletu :-). Grafika je přehledná a vkusná, ale její možnosti zobrazení a individualizace jsou velice závislé na stupni výbavy. Doufejme, že brzy si s tím nějaký šikovný hacker citroenysta poradí :-)
Přesto, že mě osobně se design tohoto nového modelu nelíbí, musím uznat, že se jedná o ohromně prostorné, pohodlné, rychlé, tiché, úsporné a technologiemi přímo nabité auto.

[nggallery id=10]