Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční tlačítko ovládaní výšky podvozku v kufru

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dogineg

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 1:01 pm    Předmět: Nefunkční tlačítko ovládaní výšky podvozku v kufru Odpovědět s citátem

Čau C5kaři,

nejde mi ovládat výška podvozku tlačítkem v kufru. Řešili jste to už někdo? Zároveň mi blbne osvětlení kufru. Většinou nesvítí, ale někdy se při polootevřených zadních dveřích rozsvítí. Osvětlení SPZtky mi ale funguje a v zásuvce 12V v kufru je šťáva taky. Mám C5 Break. Může mít to ovládání výšky a osvětlení kufru souvislost. Nebo čím jiným to může být?Poraďte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maty Pce

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím jak to bude souviset se zadním světlem, ale je možné, že pokud nesvítí světlo v kufru, je možné, že nefunguje ani tlačítko. Je to tam uděláno stejně jako u Xantie. Rozebrat tapecírung zadních dveří a najdeš tam takový plastový váleček bílé barvy ( široký 5mm a dlouhý 20 mm ) jde do něj jeden kabel. Ten odšroubuj, opatrně rozeber a vyčisti. Uvnitř je spínací kontakt a kovová kulička. poté jen složit a promazat MD olejem ve spreji. WD také pomůže ale dříve se odpařuje, kdežto MD má v sobě grafit a molibden. Poté by všemělo fungovat. Jedná se o ukostření. Můžeš to otestovat tak, že do světla přivedeš kostru jen tak od vedle kabelem a mělo by to jít.
Pokud by to nepomohlo může být už jen přerušený kabel ve dveřích. Takže hodně zdaru.
Liborsali

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 7:55 pm    Předmět: Zadní zdvih Odpovědět s citátem

Taky když jsem si koupil C5-ku tak jsem měl za to že ovládání výšky zadku z kufru na oko nefunguje, ale je fakt že např. zdvih nahoru funguje pouze při zátěži. Zkus si do kufru sednout a vyzkoušej to. Mě se to po zhoupnutí když si sednu do kufru nebo něco naložím hned rozjede.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Libiu

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

for all: Řešil jsem to a byly to přelomené kabely v gumovém krku mezi dveřmi a karosérií, vlevo nahoře při pohledu do otevřeného kufru..... Wink
Gosta

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mě se toto stalo již 2x a vždy šlo o pojistku, ač jsem tomu nechtěl věřit. Také jsem zjistil, že je to pojistka hned vedle té, o které český manuál píše, že napájí tlačítko zvedání vozu.
JJ

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mam zkusenost s pojistkou - v lednu mi nejake svine vybraly auto, a jednim z nasledku bylo i nefunkcni tlacitko na zvedani v kufru. Nejdriv sem se lek ze nejak vyzkratovali i toto, ale nakonec jen pojistka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Libiu napsal:
for all: Řešil jsem to a byly to přelomené kabely v gumovém krku mezi dveřmi a karosérií, vlevo nahoře při pohledu do otevřeného kufru..... Wink

a proc by jsi resil tyhle kabely ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
karlos

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autodiagnostika napsal:
Libiu napsal:

a proc by jsi resil tyhle kabely ?

Řešil jsem to samý, taky výměnou drátů, protože se mi pak už neustále otevíral kufr. Jestli když odemkneš auto, otevřeš jen kufr a nesvítí osvětlení kufru, nejde zvedání, auto se po chvíli samo zamkne pak je to zlomený drát od spínače otevření, přesně jak píše Libiu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: