Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Víčko nádrže - upozornění/doporučení

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fanda C5

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2005 7:44 am    Předmět: Víčko nádrže - upozornění/doporučení Odpovědět s citátem

Zdravím všechny majitele C5, po dvou letech provozu jsem náhodou zjistil že centrální zamykání nezajišťuje vrchní víčko nádrže. Sad
Zjistil jsem že zajišťovací trn vůbec není vysunut ze svého vedení, při uzamčení.No a vzhledem k tomu že jiné uzamčení nádrže není možné, tak se jedná o zásadní problém, který může přivodit spoustu starostí v případě objevení některým z nenechavců. Shocked
Zjistil jsem že tyčinka je totálně zarezlá, stačilo prostříknout olejem a pak se pomalu rozchodila.Po důkladném očištění jsem ji namáznul vazelínou odpuzující vodu a teď je vše OK. Very Happy
Proto doporučuji všem majitelům občasnou kontrolu tohoto trnu a jeho promazání, nechci ani domyslet kolik by to asi stálo, kdyby někdo něco jen tak z legrace nasypal do nádrže.Je to práce na 5 minut, trn se vysouvá cca 2 - 2,5 cm a to poměrně rychle, kontrola je možná jen při otevření víčka nádrže a uzamčení vozidla.Pomalejší vysunutí je známkou částečného zatuhnutí. Idea
ZbynekZ

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2005 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vím, že je to trochu mimo mísu, ale na X1 jsem měl podobný problém. Proto všem Xantijákům, kteří mají X1 doporučuji stejnou kontrolu jako Fanda. Na X2 je už víčko s klíčkem...

exXantia Break HDi 130PS / rv 2000
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robin

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2005 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ZbynekZ napsal:
Vím, že je to trochu mimo mísu, ale na X1 jsem měl podobný problém. Proto všem Xantijákům, kteří mají X1 doporučuji stejnou kontrolu jako Fanda. Na X2 je už víčko s klíčkem...

Na X2 neni vicko s klickem. Mam dve, videl jsem jich desitky, ale vicko s klickem jsem nevidel.
Tomba

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2005 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas s Robinem, alespoň na X2 Berline víčko s klíčkem rozhodně není! Idea
marsalek

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2005 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Notak, chlapci, nebudeme se hadat. Na sve X2 Hdi breaku mam spunt s klickem. Odklapeci cast karoserie neni zamykana centralem. Jinak Fandovi C5 moc dekujeme za radu. Obcas stoji za to zkontrolovat, jestli central zamyka vse, co by mel a s cim pocitame Smile

Kaja
Kopcem

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2005 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A ja na svi mam vicko bez klice a cast karoserie je zamykatelna centralem, tak nevim ........ Laughing
Welig

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2005 11:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám z netu pár fotek X2 z Japonska, a má víčko s klíčkem Smile
roman_moty

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2005 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kájo, že ty máš Xantošku z Japonska Very Happy . Jinak obě auta mám nacentrál.
Welig

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2005 5:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dobře Very Happy
Koukněte sem http://eunos500.jp/~marumaru/citoro_web/
Když si zkusíš Googlem hledat heslo Xantia jenom v doméně .jp, najde až překvapivě hodně odkazů, většinou blogy podobných nadšenců, jako je horní link Laughing
robin

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2005 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Panove, kdyz uz se tak o tom bavime, ja se v Xantii v Japonsku i vezl. Sesel jsem se tam se znamym, ktery pracoval par let v Evrope, take v Praze a koukam, on ma v Japonsku Xantii. To byla prvni Xantie, co jsem tam videl a to jsem tam jezdil skoro kazdy rok. Ale on ji koupil v Japonsku a tvdril, ze je jich tam vice. Jinak jsem tam videl par Citroenu, ale asi tak v prumeru jeden Citroen na 4 tydny chozeni a jezdeni po ulicich.

(Ale jake mel vicko od nadrze jsem si fakt nevsimnul)
frenk

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2005 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Welig napsal:
Tak dobře Very Happy
Koukněte sem http://eunos500.jp/~marumaru/citoro_web/
Opravdu perfektni , neni on od nas? Jiri
ZbynekZ

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2005 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

robin napsal:

Na X2 neni vicko s klickem. Mam dve, videl jsem jich desitky, ale vicko s klickem jsem nevidel.

Tak to asi když tankuju jsem pokaždý tak ožralej, že ten špunt musím odemykat. Laskavě se se mnou nehádej, že tam není, když ho tam mám, pane chytrej! Mám to úplně stejně, jak píše Maršálek. A pokud jsi něco neviděl, tak to ještě neznamená, že to neexistuje, všeználku...

viz. Kájův link

robin

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2005 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja se s nikym nehadam (na rozdil od tebe)

Proste jsem takove vicko nevidel - a to plati. Marsalek napsal, ze ho ma, ty jsi pridal i foto, no tak by snad zahada mohla byt vyresena ne? Je jasne, ze takova vicka jsou, ale porad bohuzel plati, ze jsem je nevidel.

Clovek nemusi za zivot videt vsechno. Ale ted, uz vim, ze zamykaci vicka jsou, takze neumru hloupej.
ZbynekZ

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2005 7:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebudem se hádat, kdo se hádá a kdo ne. Já prostě reaguju na tvůj příspěvek, že na X2 není víčko s klíčkem. Říkám ti, že ano, tudíž, že ve svém prvním příspěvku v této diskuzi nemáš pravdu. Toť celé... Dál je asi zbytečné se k tomu vyjadřovat.

MartinV

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2005 6:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapci, tak asi takhle Very Happy . Xantia se dělala se dvěmi typy centrálů, tzv. malým a velkým. Malý zamykal jen dveře a tuším zadní víko a víčko nádrže byli na klíček a velký centrál zamykal vše. Je to i v dobových prospektech.
Martin
Jarek

PříspěvekZaslal: so srpen 12, 2006 2:18 pm    Předmět: Re: Víčko nádrže - upozornění/doporučení Odpovědět s citátem

Asi před půl rokem jsem si zkontroloval uzamykání víčka nádrže a promazal zajišťovací trn. Nyní jsem zjistil, že již uzamykání nefunguje, trn zrezivěl a ovládací elmagnet odešel. Nezapoměňte si zamykání víčka zkontrolovat, jinak dopadnete stejně ! Sad
Johny 5

PříspěvekZaslal: so srpen 12, 2006 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S dovolením bych se vrátil od Xantií k C5.
Na C5 II mám víčko s klíčkem. Odhaduji, že hrdla nádrží I a II budou stejná. A vsadil bych si na to, že půjde koupit u "žida" (v Citroenu) jako náhradní díl.
Tip pro ty, kterým to odešlo nebo pro ty co nemazali.
barenst

PříspěvekZaslal: po srpen 14, 2006 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam C5 break I s klickem . Tak nevidim problem koupit i primo na I
apavka

PříspěvekZaslal: st srpen 16, 2006 7:42 pm    Předmět: Re: Víčko nádrže - upozornění/doporučení Odpovědět s citátem

Jarek napsal:
Asi před půl rokem jsem si zkontroloval uzamykání víčka nádrže a promazal zajišťovací trn. Nyní jsem zjistil, že již uzamykání nefunguje, trn zrezivěl a ovládací elmagnet odešel. Nezapoměňte si zamykání víčka zkontrolovat, jinak dopadnete stejně ! Sad

Zdravím,zjistil jsem, že to mám taky totálně zarezlý a nefunguje to, dá se s tím něco dělat nebo je jediné řešení koupit víčko na zámek? Question Rolling Eyes Rolling Eyes
Jarek

PříspěvekZaslal: čt srpen 17, 2006 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V jednom neautoriz. servisu mi příslušný díl (sestavu elmagnetu či motorku, jak tomu mechanik říkal) objednali a příští týden mi ho vymění. Cena dílu by snad měla být kolem 600 Kč. Přesně cenu vč. práce sdělím až příští týden. Snad by se i nechal použít kruhový palivový uzávěr s klíčkem, jak tady někdo uvedl, a pak by nevadilo, že plechové víčko není jištěno třmenem.
apavka

PříspěvekZaslal: čt srpen 17, 2006 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím všicke Cépětkaře, tak se mi to podařilo rozhýbat a opět to maká.
Když jsem použil WDčko, nic, tak jsem použil takový speciální přípravek na povolování zarezlých spojů,ale taky nic, tak jsem vzal klíč a tu matku jsem pootočil o půl otáčky, pak dotáhl, prostříkal a začlo to povylézat, tak jsem to vyčistil a zase prostříkal a funguje jako zamlada,pa. Laughing Laughing
Jarek

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 8:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jarek napsal:
V jednom neautoriz. servisu mi příslušný díl (sestavu elmagnetu či motorku, jak tomu mechanik říkal) objednali a příští týden mi ho vymění. Cena dílu by snad měla být kolem 600 Kč. Přesně cenu vč. práce sdělím až příští týden. Snad by se i nechal použít kruhový palivový uzávěr s klíčkem, jak tady někdo uvedl, a pak by nevadilo, že plechové víčko není jištěno třmenem.

Sestava motorku zamykání dvířek stála přesně 600,- Kč bez DPH, práce spojená s výměnou 1,5 hodiny (nutno sundat pravé zadní kolo a oddělat podběh, pak je přístup k motorku)
Torek

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj mě ,mě opravovali levý blatník a od tý doby mi také nezavírá deklík v blatníku na pravé strane co je nádrž,poraďte co stím.Ten basmek motorek nebo co je to ani nezavrčí ,ale ostatních pět zámků funguje.Moc dík za radu.Torek
těžkáč

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chcete mi říct že moje C5 ma zamykací vrchní plastové víčko nádrže i když mám zamykací vnitřní šroubovací na klíč od zapalování??
jumep

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nemaju to vsetky ... v darcovi som nasiel konektor nezapojeny a netusil som naco je, predpokladam ze na toto Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: