Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bílý prášek na motoru

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mikra

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 7:00 pm    Předmět: Bílý prášek na motoru Odpovědět s citátem

Ahoj všichni. Mám dotaz. Pod plastovým krytem nad motorem jsem objevil bílý povlak na hlavě, vstřikách, trubkách, hadičkách, na kovu i plastu. Je to takový jemný prášek jasně bílé barvy, jakoby nastříkaný nebo naprášený. Jde prstem setřít - nedrží moc pevně. Připadá mi to jako oxidace zinku nebo jako když se sváří něco pozinkovaného a ten zinek na tom shoří. Udělá to taky takový bílý prášek. Nesetkal jste se s tím už někdo? Mám se bát a nebo je to neškodné? Samozřejmě to můžu vyčistit, ale zajímá mě příčina a případné možné důsledky.
Přikládám odkaz na foto.
http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor1.jpg
http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor2.jpg
http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor3.jpg

Díky za každou odpověď
ufo

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, tak pokud to není pudr, byl tento tvůj motor celý pod vodou. Přesně to jsme měl, ale v a po celém autě, když v 1997 proletěla velká voda naší garáží. Ale prášek byl nažloutlý ne bílý. Embarassed Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikra

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jsi ale veselá kopa. Laughing Nic horšího tě nenapadlo? Ne, vážně. Auto je jako nový, to by museli vyměnit úplně všechno kromě hlavy motoru a ještě by na ni nesměli šáhnout, protože by se to setřelo. A utopenej motor by asi ( možná ) po opravě očistili. Ale dík za typ. Kouknu ještě pod koberec, jestli tam není uschlá ryba. Shocked
Tak čekám na další katastrofický scénáře. Pište a nekroťte svou fantazii.
Díky předem.
dokturek

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a nejel jsi někde přes nějakou stavbu že by to vlitlo do motoru ?
Mikra

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne. Nejel. Mám auto od května a bylo super udržované. Je jako nové - 65000km. Přímo od Citroen ČR - služební. Ten prášek je tak čistý, že určitě ještě nebyl na zemi Smile . Ten tam prostě vznikl Idea .
Asi se zeptám přímo tam, kde jsem to koupil. Snad je tím neuvedu do rozpaků Embarassed .
jumep

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ako vypada plastovy kryt zospodu?
rossi

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 3:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tym bielym praskom skusaju netesnost palivoveho systemu,pri kontakte s naftou meni farbu.
standa34

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pašování drog je TRESTNÉ Laughing
drobec

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

rossi napsal:
S tym bielym praskom skusaju netesnost palivoveho systemu,pri kontakte s naftou meni farbu.

to sa oplati skusit na to kvapnut trochu nafty na overenie Smile
jruze

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 11:12 am    Předmět: Re: Bílý prášek na motoru Odpovědět s citátem

Mikra napsal:
Ahoj všichni. Mám dotaz. Pod plastovým krytem nad motorem jsem objevil bílý povlak na hlavě, vstřikách, trubkách, hadičkách, na kovu i plastu. Je to takový jemný prášek jasně bílé barvy, jakoby nastříkaný nebo naprášený. Jde prstem setřít - nedrží moc pevně. Připadá mi to jako oxidace zinku nebo jako když se sváří něco pozinkovaného a ten zinek na tom shoří. Udělá to taky takový bílý prášek. Nesetkal jste se s tím už někdo? Mám se bát a nebo je to neškodné? Samozřejmě to můžu vyčistit, ale zajímá mě příčina a případné možné důsledky.
Přikládám odkaz na foto.
http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor1.jpg
http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor2.jpg
http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor3.jpg

Díky za každou odpověď

Nezkoušel někdo hasičák?-Jednou jsem převážel v kufru u vectry gumy a spustily mi práškový hasičák auto vypadalo podobně-zalítalo to i do repro no prostě všude a i po umití,vyluxování to bylo za čas zase všude a vypadalo to stejně

C5 2.2 exklusiv
Golf 3 TDI
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jumep

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hasiaceho prasku je tazke sa zbavit, ale hlavne strasne "kyslo smrdi", by som to tak popisal

ale to s tou skuskou tesnosti nafty je dobra idea
a podla to si myslim ze este nikto nemal dole ten kryt motora Smile
Mikra

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nevím. Kápnul jsem trošku nafty na trubku a nic moc. Netěsnost by se tím asi objevit dala, ale nic extra výraznýho to není. Kouknětě na fotky. Jedna je před kápnutím a druhá po.

http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor4.jpg
http://www.luckyswiss.com/data/motor/motor5.jpg

Ale jinak dík za reakce. Po neděli se zeptám u prodejce v servisu. Pak dám vědět, co mi řekli.
rossi

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta biela postrekova latka ma asi nejaku zivotnost dokedy zreaguje s naftou,ale napadla ma este myslienka,ci si predosli majitel nechcel poznacit drahe vstrekovace pred nejakym neznamym servisom.
Ale na 100%je to ta netesnost,zabehni do znackoveho servisu a mozno ti o tom viac zistia podla VIN.
Mikra

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak už jsem psal. Koupeno od dovozce Citroen ČR přímo v servisu v Praze. Byl to služební ( referentský ) vůz a používal ho jeden známý moderátor a herec. Vše je jako nové v perfektním stavu. Tak v tom servisu mi snad řeknou o co jde. Jen tam chci volat až po neděli. Mě osobně to připadá jako nějaká oxidace, ale s tou kontrolou těsnosti to taky není nijak mimo. Jsem jen zvědavý, jinak mi to nijak nevadí a až budu vědět, o co jde, tak to jednoduše setřu a po pr.... . Razz
Alex

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak zavolej rovnou Ebenovi a zeptej se jeho, ne? Laughing
Mikra

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A to si vážně myslíš, že on to někdy viděl jinak než ze sedadla řidiče? Ani to asi nikdy nemyl a neuklízel. Ne že by byl takovej fajnovka, ale nemusel. Nebylo to jeho, ale Citroenů a tak se o všechno starali oni. Teda skoro o všechno. Řídit musel sám. A asi i tankovat, ale to nevím jistě. Když nám to byl předvádět, šel zrovna s pejskem z venčení a byl v kvádru s kravatou. Tak mě napadá, v jakých montérkách by asi otvíral kapotu. Ale jinak byl bezvadnej. Na Staromáku mi předváděl, jak to umí zabrat a odpích to jak Bubka, až ve mě hrklo. Mezi tolika lidma.
No každopádně to zkusím v tom servisu a pak dám vědět.
xjo

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Šacoval bych to na zbytky hasičáku - jsou různý práškový náplně. Patrně to někomu na moment blaflo a hned to špráchnul, jinak by byly zdeformovaný všechny plastový bazmeky. Zkoušku těsnosti palivovýho systému by muselo dělat nějaký prase, že by nechal takovej bordel. Ale dnes je fůra "odborníků" Smile.
Mikra

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vyřešeno!
Volal jsem do toho servisu a bylo mi řečeno, že je to křída ve spreji s nějakou těkavou kapalinou a používají to kvůli kontrole těsnosti. Při jakékoliv práci na vysokotlaké části potrubí tím postříkají hadičky a spoje a po odpaření zbyde jen ta křída. Na ní je dobře vidět prosakující mastnota.
Tak je mi líto, všchni potápěči a hasiči, co jste mě tady děsili. Twisted Evil Žádná katastrofa se nekonala. Naštěstí. Razz
Díky všem za účast a dobře míněné rady a přeju všem, aby i jejich problémy byly tak šťastně vyřešeny.
elektus

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já nevím,ale za takovou fušeřinu bych nezaplatil.Pokud použili takovýto spray,měli to odevzdat očištěné,nebo se pletu ?
jumep

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pletes, je to skor tak ako som ja povedal, prasok bol este z vyrobi a v servise nemal nikto dany dole plastovy kryt, lebo nebol dovod
Mikra

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi to bude tak jak říká jumep. A i kdyby ne, tak taková křída asi není na závadu a i po dlouhé době může ukázat na případnou netěsnost a být užitečná. Možná to někomu připadá jako bordel, ale já bych byl mnohem raději, kdybych měl na motoru 10kg suché křídy než dvě deci nafty kdoví odkud. V servisu by to sfoukli hadicí za dvě vteřiny, ale neudělali to, protože nebyl důvod. A jak už jsem psal dřív, ta špína ještě nebyla na zemi, takže je vlastně čistá. Razz
jumep

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

videl som to raz na nejakej c5 1 z 2004, sice len pozostatky, ale bolo to tam ... nevenoval som tomu pozornost, len teraz ma napadlo co to bolo ... tiez to bolo na vstrekovacoch a trubkach ..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: