Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zadní okno v 5tych dverich (kombi) se samo otevira
Jdi na stránku 1, 2  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JJ

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 1:27 pm    Předmět: Zadní okno v 5tych dverich (kombi) se samo otevira Odpovědět s citátem

Mam opet dalsi problem. C5 kombi. V zime jsem jednou chtel otevrit zadni okno, ale zamek nereagoval na stisknuti. Tak sem si rikal - asi zamrzlo, a pustil z hlavy. Nicmene s oteplenim se zrejme objevila nova zavada.

Zadni okno v patych dverich se otevira samo libovolne. Dost casto to dela tak do minuty po nastartovani - jedu a najednou cvak, a okno se odemkne. Nekdy (casto...) zacne zamek zase otevirat, treba 5x za sebou, i kdyz uz predtim zamek otevrel, a treba za 5 minut zase zacne cvakat. Dela to vicemene vestinou, jakoze skoro pri kazde jizde = obcas se mi stane ze za cely den jezdeni se neotevre ani jednou, ale jinak vetsinou vzdy musim znovu okno zabouchnout.

Mate s tim nekdo nejake zkusenosti ? Mam i pocit ze reakce zamku na stisk tlacitka na overeni okna pod steracem je ted spis nahodila - zmacku ho a zamek okno otevre, anebo treba az za 5 sekund, anebo vubec.

Jiri
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mikrospinac ,polamane draty nebo vedeni ve skle
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
elektus

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám tu samou zkušenost,odpojil jsem to a je klid.Je tam konektor,práce na 5 minut,vrátit to jde kdykoliv,až bude čas na opravu.
Jaromír Zaoral

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 8:25 pm    Předmět: C5 Break - zadní okno se otvírá Odpovědět s citátem

Četl jsem o Vašich zkušenostech.
Začal se mi vyskytovat podobný problém jako Vám.
Během jízdy se mi začalo otevírat zadní okno.
Všimnul jsem si, že někdy dochází k otevření okna bezprostředně po otevření auta dálkovým ovladačem (do 2 sekund).

POdařilo se Vám již zjistit něco více o příčině otvírání?

Předem děkuji za informace
jumep

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 10:38 pm    Předmět: Re: C5 Break - zadní okno se otvírá Odpovědět s citátem

Jaromír Zaoral napsal:
Četl jsem o Vašich zkušenostech.
Začal se mi vyskytovat podobný problém jako Vám.
Během jízdy se mi začalo otevírat zadní okno.
Všimnul jsem si, že někdy dochází k otevření okna bezprostředně po otevření auta dálkovým ovladačem (do 2 sekund).

POdařilo se Vám již zjistit něco více o příčině otvírání?

Předem děkuji za informace

Autodiagnostika napsal:
mikrospinac ,polamane draty nebo vedeni ve skle

Commander

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové tomu byste nevěřili, včera jsem to tu četl a říkám si no ještě že moje pěťule je OK, a dneska se mi začly sami otevírat celé dveře kufru na breaku!

Vždy když DO odemknu, nebo otevřu dveře zevnitř u řidiče, tak se odevřou zadní dveře Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rokonaut

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já bych zkusil opakovaně změřit spínače (ten kterým otvíráš i ten který kontroluje zavřené okno) a zkontroloval vedení kabelů v pátých dveřích, pak diagnostiku... Já osobně od koupě své C5 trpím implicitním "neotevíráním" okna 5tých dveří a i přes rady i návody propojení mě zase naopak okno pořád nefunguje. Totiž kabely ke kontrolnímu spínači pozice okna i ovl. motorku vedou středem dveří (pod křídlem), ne přes "husí" krk vlevo nahoře, jak mi někdo "radil"... Smile
Přes "husinu" vede ovládání a kabeláž mj. spínače otevírání okna. Tím pádem se mi ztrácí signál vlevo, pak cca 5m teče kabely, BSI (asi) a středem dveří tam zpět a bez plánku zapojení se nepohnu dál.
Nemá někdo tip na el. schémátko otevírání pátých dveří s propojením do BSI? Zkusil bych pak s kolegou "elektronkem" závadu odstranit a poradit dalším postiženým i s popisem jednotlivých bodů kde jak a co měřit.
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 6:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no to co jsi napsal jsem nejak nepochopil ale neva Smile jen poznamku nevim co by jsi diagnostikoval na nefunkcnim skle Smile to bych se nechal poucit...
staci se ridit vlastnim rozumem eletrikare a ne jen popisy na foru,zapojeni neni vzhledem k jednoduchosti potreba (spinac pres BSI ovlada servo dveri),jsou to dva draty ktere urcite nejsou poskozene v kabelazi vne auta,bude to jak uz je tu snad 100x psano,vadni spinac ,vedeni ve skla nebo zminene dve kabelaze spojujici dvere a sklo
na otvirani okna maji vliv jak vodice v husim krku tak vodice vedouci do skla pod pantem...
kdyz uz jsi zminil diagnostiku tak tou bych se ve tvem pripade podival jestli predchozi majitel nezakazal funkci otvirani zadniho okna (bezna vec)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
krteček

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

je to na 100% přechod mezi kabeláží a tišťákem na okně. Je jedno jestli na straně spínače na dveřích nebo směrem k BSI. Pomůže překlenovat okenní vedení. Upozorňuji ale, že jeden vodič od dveřního okna je společný s 3. brzdovým světlem. (když stojíš na brzdě tak nejde otevřít okno). Už to tu bylo všechno řešeno a co se týká schémat, tak jsem je tu taky našel. Jsou sice italsky, ale jinak zcela pochopitelné.
My jsme všichni GOGO
Commander

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 10:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi 5x jsem auto přes DO zamkl/vypl a přestalo to dělat. Snad to vydrží Smile
rokonaut

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autodiagnostika napsal:
no to co jsi napsal jsem nejak nepochopil ale neva Smile jen poznamku nevim co by jsi diagnostikoval na nefunkcnim skle Smile to bych se nechal poucit...
staci se ridit vlastnim rozumem eletrikare a ne jen popisy na foru,zapojeni neni vzhledem k jednoduchosti potreba (spinac pres BSI ovlada servo dveri),jsou to dva draty ktere urcite nejsou poskozene v kabelazi vne auta,bude to jak uz je tu snad 100x psano,vadni spinac ,vedeni ve skla nebo zminene dve kabelaze spojujici dvere a sklo
na otvirani okna maji vliv jak vodice v husim krku tak vodice vedouci do skla pod pantem...
kdyz uz jsi zminil diagnostiku tak tou bych se ve tvem pripade podival jestli predchozi majitel nezakazal funkci otvirani zadniho okna (bezna vec)

Diky za radu, znovu to projdu. Jsi schopen se na to podivat, kdyz to nebude fungovat?
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2009 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

rokonaut napsal:

Diky za radu, znovu to projdu. Jsi schopen se na to podivat, kdyz to nebude fungovat?

to urcite sem ale vzdalenost olomouc praha jen kvuli servisu...
rokonaut

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2009 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autodiagnostika napsal:
rokonaut napsal:

to urcite sem ale vzdalenost olomouc praha jen kvuli servisu...

No prave proto, kvuli servisu! Nevim jak ostatni, ale dle me je lepsi zajet sluzebne do OM, kde si budes vedet rady - diky praxi a znalosti problemu, nez objizdet ruzne auto-neauto-rizovane "borce"
Osobne jsem kvuli docasne chybe "antipolution fault" vytrpel rok popojizdenim po servisech. Nakonec byla vadna vaha vzduchu - prisavani vody... Takova kuriozita, ale stala me asi dvacku a popsal bych zde asi stranku, co vse jsme menili a na co jsem musel prijit samostatne - jako amater. Budu Ti delat reklamu Wink
Klokan

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2009 9:28 pm    Předmět: Pha - Syrečkov Odpovědět s citátem

No já už několikrát kvůli servisu z Prahy do Syrečkova jel, takže bych se toho nebál..... Laughing

U Brna nahoru a před Ostravou brzdi.
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@Rokonaut

klidne doraz,opravit to okno by nemel byt nejak problem
jambulák

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 8:24 am    Předmět: zase okno Odpovědět s citátem

Zdravím citroenáře,
vím, že jste to tu pánové řešili a řešíte už po několikáté, ale s oknem pátých dveří mám tentýž problém u své C5 Break. Už jsem se rozhoupal, že provedu opravu dle rad a návodů a vyměním žlutý vodič. Spojil jsem žlutý vodič z místa u pantu s horním drátem (černým) u zámku okna. Zámek krásně cvakal (odemykal), ale jakmile jsem nový drát přidělal na fest, problém zůstal. Okno se otevírá kdy se mu zachce a když ho chci otevřít já, schválně se mu nechce. Rolling Eyes Spletl jsem ty dva čený dráty u zámku okna? Může být chyba v mikrospínači? Dá se nějakým způsobem rozdělat kryt zadního stěrače a dostat se k spínači? Budu vděčen za jakoukoli radu, pokud možno co nejpolopatičtější. Jsem co se týče oprav poněkud tupoun. Embarassed Díky.
Bogo

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 7:44 pm    Předmět: Re: zase okno Odpovědět s citátem

jambulák napsal:
Zdravím citroenáře,
vím, že jste to tu pánové řešili a řešíte už po několikáté, ale s oknem pátých dveří mám tentýž problém u své C5 Break. Už jsem se rozhoupal, že provedu opravu dle rad a návodů a vyměním žlutý vodič. Spojil jsem žlutý vodič z místa u pantu s horním drátem (černým) u zámku okna. Zámek krásně cvakal (odemykal), ale jakmile jsem nový drát přidělal na fest, problém zůstal. Okno se otevírá kdy se mu zachce a když ho chci otevřít já, schválně se mu nechce. Rolling Eyes Spletl jsem ty dva čený dráty u zámku okna? Může být chyba v mikrospínači? Dá se nějakým způsobem rozdělat kryt zadního stěrače a dostat se k spínači? Budu vděčen za jakoukoli radu, pokud možno co nejpolopatičtější. Jsem co se týče oprav poněkud tupoun. Embarassed Díky.

zdravim.. sice neviem poradit lebo mam ten isty problem s oknom, nejde otvorit ale naopak, chcem poprosit o jednu radu.. dnes som sa do toho pustil a chcel som tiez spojit zlty drot s ciernym ale neviem ako mam dat dole ten plastovy kryt na zamku na skle.. mozete poradit prosim? dakujem..
jambulák

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 8:23 am    Předmět: zase okno Odpovědět s citátem

Dobré dopoledne,
krytka zadního stěrače se dá oddělat následujícím způsobem. Do malého otvoru zespodu zastrčit např. tenký šroubovák nebo imbus (tím vychýlit uvnitř jakousi plastovou západku), a krytku opatrně táhnout ven směrem kolmo od plochy okna. Jde to celkem snadno, jen zpočátku to v mém případě chtělo trochu vrklavého pohybu do stran.
Jinak okno už se mi neotvírá vůbec. Laughing Zjistil jsem, že mám s největší pravděpodobností v háji mikrospínač. Asi to nebudu řešit dokud náhodou nezískám náhradní nebo alespoň podobný. Má někdo nějaký nápad? Novej stěrač se mi fakt kupovat nechce...
H.
Pepany

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 9:23 am    Předmět: Okno C5 Break Odpovědět s citátem

Po ruznych problemech se zadnim oknem jsem to vyresil tak, ze stejnym zpusobem jako cele zadni vrata oteviram i samostane okno - jen pred tim malym prepinacem volim zda: okno/cele dvere. Cena opravy cca 30-50,-Kc dle pouziteho materialu. V pripade zajmu poslu foto jak to ve skutecnosti vypada na mail. Pepany.
VW LT 35,odtahovka
C5 break 2.2HDi 7/02
Smart ForTwo 0.6turbo
Vesely.M

PříspěvekZaslal: pá červenec 10, 2009 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj všem též mám problém s oknem pátých dveří.

Teď jsem na to koukal a nevím čím by to mohlo být, ale asi to bude tím spínačem. Chci se zeptat, když spojím ty dva černé dráty co jsou u zámku tak mi cvaká otevírání, to znamená že dráty ve skle jsou v pořádku?

Jinak pokud by to bylo spínačem, měl by někdo radu kde bych sehnal jiný?

Dík všem za odpověď a za radu.

C5 2,0HDi Break, r.v. 2002 SX GB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Vesely.M

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 11:34 am    Předmět: Re: Zadní okno Odpovědět s citátem

Prosím poradí někdo? Už jsem zjistil že to je mikrospínač. Měl by někdo kde a za kolik bych ho sehnal + tu krytku, už ji někdo slepoval.

Dík všem Martin

JJ

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen po case doplnuji - problem stale pokracuje a vyvinul se do nove podoby Smile Nastrikal jsem na kontakty WD40, a asi 2 dny to jelo vsecko bez problemu, a okno se samo neoteviralo. Po dvou dnech se okno zacalo otevirat s velkym zpozdenim - kdyz sem zmackl tlacitko na streraci, tak okno se otevrelo tak po 10 sekundach. No a po tydnu uz prestalo otevirat definitivne. Takze uz snad 2 mesice nefunguje. Zkousim to tak 1x tydne, jestli treba neco...a nic Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
jumep

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WD40 neni cistic na kontakty, to bude asi tym
kontakty sa cistia kontoxom alebo inym sajrajtom na to urcenym, to len tak pomimo
JJ

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

WD40 je kdyzuz ostranovac vlhkosti s konzervacnimi ucinky - ted sem to schvalne studoval na pixle Smile Chtel jsem odtama dostat vodu, a k tomu urcen je. Nicmene je jasne ze chyba je jinde...
Vesely.M

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:55 pm    Předmět: Zadní okno C5 Odpovědět s citátem

tak koukám, že mi nikdo nedokáže odpovědět.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: