Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Straší: Automaticke stěrače samy otevřou okno řidiče
Jdi na stránku 1, 2  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JJ

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 3:52 pm    Předmět: Straší: Automaticke stěrače samy otevřou okno řidiče Odpovědět s citátem

Zdravím, mám takovou kuriózní záhadu. Citroen C5 Break 2.0 HDi, 2004 prvni verze. Když zapnu automatické stěrače, tak skoro vždy se mi během 10 sekund otevře okno řidiče asi do půlky. Tak ho zavřu a ak už je klid, zase do dalšího zapnutí polohy aut. stěrače.
Jako, jednak to není příjemné, druhak se pravidelně leknu, a ve vyšších rychlostech je to opravdu maras. Udělá to prakticky pokaždé, už to sleduju tak 5 měsíců. Nemáte někdo zkušenost ? Googlil jsem jesli něco nenajdu a nic.
Mám takový vnitřní pocit že i když jedu delší trasu tak to udělá jen jednou, jakože když dám polohu na ut. stěrače, tak prostě behem 10 sekund se pootevře okno, zavřu ho, a i když pak jedu v detši třeba 200 km v kuse, a páčku nepřepínám, tak už se znovu neotevře. Ovšem kdykoli páčku vypnu, když prší málo, a zase zapnu, tak samozřejmě okno zase bzzzz dolu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkus se podivat do BSI a nasledne do BSM jestli tam nemas vodu a oxidat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
JJ

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na 75% myslim ze ne - to by delalo spis nahodile, nez vicemene pravidelne a defakto jednorazove. Nicmene overim. Ted jsem jeste projizdel starsi diskuze a v roce 2005 nekdo popisoval vicemene stejny problem - delalo mu to same kdyz dal blinkr doleva Smile Smile ale odpovedi uz tam nejsou....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 5:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no COM2000 ovlada sterace a je mu nadrazene BSI po CAN
okna ovlada jednotka ve dverich a je mu nadrazene BSI po CAN

BSM je nadrazene BSI a ridiho po CAN (BSM je ridici jednotka pro napajeni a rele)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
jumep

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mne to robilo presne to iste, odpojenie a zapojenie baterky a znovunaucenie okien vyriesilo problem,
nasimulovat ako k tomu dojde presne neviem, ale viem ze to malo nieco spolocne zo zatvaranim okna a startovanim
zeturek

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravděpodobně to souvisí s funkcí automatického zavření oken při dešti (na diagnostice by měla jít vypnout). Když zapneš stěrače, předpokládá se, že prší, a okna se zavřou. To se děje pouze jednou při zapnutí stěračů, přesně jak píšeš.
Řešil jsem podobný problém. Měl jsem špatně nastavenou koncovou polohu okna u řidiče a kdykoliv jsem zapnul stěrače, okno sjelo. Vyřešilo to správné nastavení koncové polohy (odpojení baterky, případně motorku s elektronikou ve dveřích). Mě ale nešlo okno u řidiče zavřít automaticky delším přidržením tlačítka. Vždy dojelo až nahoru a pak hned kousek sjelo (pojistka proti přiskřípnutí).
Zkus znovu inicializovat koncovou polohu okna a uvidíš jestli to pomůže.

Jirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zeturek napsal:
Pravděpodobně to souvisí s funkcí automatického zavření oken při dešti (na diagnostice by měla jít vypnout). Když zapneš stěrače, předpokládá se, že prší, a okna se zavřou. To se děje pouze jednou při zapnutí stěračů, přesně jak píšeš.

Jirka

nesouvysi,tako funkce neni u vsech modelu a je nezavysla na steraci
sova8

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No pokud si dobře pamatuji, tak kamarád měl úplně stejný problém někdy před 4 roky, měl C5 I, Hdi a pokud si dobře vzpomínám, tak stejný problém a vyřešilo se to na diagnostice v servise přehráním nového softíku a pak byl pokoj.
tomc

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zdravim ja mám podobné zažitky pootevřu okno a když stěrače zrychlí ciklus tak se zavře Sad nevím jestli to má dělat nebo ne,ale každopádně mě to se.e Twisted Evil
Johnney

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Stejně to funguje i u mě pokud mám stěrače na automat. Stáhnu okýnko, zapálím si a ideálně když vyhazuji vajgl, zaprší víc, stěrače zrychlí a mě přivře pracku okno. Poučení? Za volant cigareta nepatří. Very Happy
C5 2,2 HDI aut. EXLUSIVní - tmavě šedá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jruze

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Johnney napsal:
Stejně to funguje i u mě pokud mám stěrače na automat. Stáhnu okýnko, zapálím si a ideálně když vyhazuji vajgl, zaprší víc, stěrače zrychlí a mě přivře pracku okno. Poučení? Za volant cigareta nepatří. Very Happy

Mně to funguje přesně tak.Advakrát se mi stalo to že po zavření okna se zase automaticky otevřelo do jedné třetiny(a to i dálkou po uzamčení a ovladačem zavřít okna) pomohlo až odpojení baterky a znovunastavení.

C5 2.2 exklusiv
Golf 3 TDI
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
zeturek

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autodiagnostika napsal:

Tak to se omlouvám za mystifikaci. To že existuje spoustu variant výbav a né každá to má, je jasné. Je pravda, že pokud prší, zapínám stěrače a zavírají se mi okna. Proto jsem si tyto funkce spojil. Je tam tedy nějaké jiné čidlo, které hlásí oknům déšť nebo se využívá senzoru na předním skle?
Dík za odpověď.

Jirka
jruze

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zeturek napsal:
Autodiagnostika napsal:

Tak to se omlouvám za mystifikaci. To že existuje spoustu variant výbav a né každá to má, je jasné. Je pravda, že pokud prší, zapínám stěrače a zavírají se mi okna. Proto jsem si tyto funkce spojil. Je tam tedy nějaké jiné čidlo, které hlásí oknům déšť nebo se využívá senzoru na předním skle?
Dík za odpověď.

Jirka

Já si myslím,že rychlost stěračů a i zavření oken ovládá senzor deště(při aut. stěračích),ale mně to připadá že na to má vliv i rychlost jízdy(když jedu a zvýším rychlost při relativně stejném dešti stěrače zrychlí a zavřou se okna)

C5 2.2 exklusiv
Golf 3 TDI
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
JJ

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vcera odpoledne jsem travil "uceni oken" podle navodu, a nepomohlo. Stejnetak mi "nejde" ani vypnout ta ochrana priskripnuti. Vypozoroval jsem s tim dalsi jev. Kdyz se okno otevre, a pak ho necham automatem (anebo manualem - je to jedno..) zavrit, tak se ihned otevre samo zase o tech 10 cm. A furt dokola. Pomuze jedina vec, kdyz v te "zavrene poloze" jemne zmacku tlacitko na otevreni okna. A pak to da pokoj. Ale pokud ho necham vyjet az nahoru, tak okamzite zas sjede o tech 10 cisel. Zkusel jsem to snad 8x jestli to neprestane a ne Smile
Ovladac okna ve dverich jsem mel venku a tistak je cisty, jak novy, ani stopa po necistote anebo zaschle vode. Takze asi nezbyde nez zavitat do original autoservisu...
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ochranu proti priskripnutinevypnes...okna by jsi naucit mel...

postupne nahoru a to same dome a pak nahoru a je to
jruze

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ napsal:
Vcera odpoledne jsem travil "uceni oken" podle navodu, a nepomohlo. Stejnetak mi "nejde" ani vypnout ta ochrana priskripnuti. Vypozoroval jsem s tim dalsi jev. Kdyz se okno otevre, a pak ho necham automatem (anebo manualem - je to jedno..) zavrit, tak se ihned otevre samo zase o tech 10 cm. A furt dokola. Pomuze jedina vec, kdyz v te "zavrene poloze" jemne zmacku tlacitko na otevreni okna. A pak to da pokoj. Ale pokud ho necham vyjet az nahoru, tak okamzite zas sjede o tech 10 cisel. Zkusel jsem to snad 8x jestli to neprestane a ne Smile
Ovladac okna ve dverich jsem mel venku a tistak je cisty, jak novy, ani stopa po necistote anebo zaschle vode. Takze asi nezbyde nez zavitat do original autoservisu...

Tohle samé se mi stalo dvakrát a odnaučíš to (alespoň já) tím Jak píše diagnostika - ještě jednou: okno musíš stáhnout dolů a potom nahoru(já nevím jestli se to musí,ale já v krajních polohách držím chvíli ovládání-jako bych okno ještě otevíral nebo zavíral) MNĚ KDYŽ SE TOTO STALO TAK JSEM MUSEL ODPOJIT BATERKU A POTOM OKNU UKÁZAT KDE MÁ DORAZY(BEZ ODPOJENÍ BATERKY SI TAKÉ STÁLO POŘÁD ZA SVÍM Exclamation)

C5 2.2 exklusiv
Golf 3 TDI
zeturek

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to čtu, tak už vidím, že se ti projevuje úplně stejná závada jako dříve mě. Psal jsem již výše, že jsem to odstranil novou inicializací koncových poloh okna. Bez odpojení napájení řídicí jednotky okna (je pro každé okno jedna ve dveřích u motorku) pravděpodobně koncové polohy nenastavíš. Takže před nastavováním na nějakou dobu odpojit baterku nebo sundat tapecírunk dveří a odpojit konektor jednotky. Pak připojit a sjet oknem dolů a zase nahoru a je to.
Jinak taky jsem zkoušel značkový servis na odstranění závady a chtěli měnit řídicí jednotku za 10t Kč nebo vypnout funkci zavírání oken za deště (jestli to jde ale s jistotou nevím). A přitom stačila inicializace Rolling Eyes

Jirka
JJ

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prave ze kdyz sjedu tim oknem dolu a drzim, tak nic, ale vyjedu nahoru a i kdyz drzim, tak okno okamzite co se zavre, se hned otevre. I kdyz drzim "nahoru" zmacknuty... Zkousel sem snad 7x a vzdy sotva se pri zavirani dotkne konce, uz sjede dolu, bez ohledu na zmacknuty cudlik...

Baterku zkusim koncem tydne, ted na to neni cas... dam vedet & diky za rady.
jumep

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

baterku odpojis na parkovisku, minutu pockas a zapojis a mas po probleme
jruze

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ napsal:
Prave ze kdyz sjedu tim oknem dolu a drzim, tak nic, ale vyjedu nahoru a i kdyz drzim, tak okno okamzite co se zavre, se hned otevre. I kdyz drzim "nahoru" zmacknuty... Zkousel sem snad 7x a vzdy sotva se pri zavirani dotkne konce, uz sjede dolu, bez ohledu na zmacknuty cudlik...

Baterku zkusim koncem tydne, ted na to neni cas... dam vedet & diky za rady.

Bez odpojení baterky s tím nic neuděláš-já měl to samé.

C5 2.2 exklusiv
Golf 3 TDI
JJ

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak panove, diky za rady a klobouk dolu. Ted sem se vratil od auta, a vypada ze to odpojeni baterky pomohlo. Odpojil jsem baterku na....no nevim, pocital jsem do 90 Smile, zapojil, otocil klicky, sjel oknem dolu a drzel tech cca 15 sekund, pak vyjel oknem nahoru a zas drzel cca 15 sekund a okno nesjelo. Vecer jedu vetsi streku tak to jeste otestuju vickrat, ale zatim se zda, ze rada pomohla !

Jeste pak nekde zkusim co budou delat aut. sterace, jestli ho budou otevirat dal anebo se problem vyresil uplne - o vikendu ma prset tak to bude raz dva Smile)
Havlicek.Lukas

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ napsal:
Tak panove, diky za rady a klobouk dolu. Ted sem se vratil od auta, a vypada ze to odpojeni baterky pomohlo. Odpojil jsem baterku na....no nevim, pocital jsem do 90 Smile, zapojil, otocil klicky, sjel oknem dolu a drzel tech cca 15 sekund, pak vyjel oknem nahoru a zas drzel cca 15 sekund a okno nesjelo. Vecer jedu vetsi streku tak to jeste otestuju vickrat, ale zatim se zda, ze rada pomohla !

Jeste pak nekde zkusim co budou delat aut. sterace, jestli ho budou otevirat dal anebo se problem vyresil uplne - o vikendu ma prset tak to bude raz dva Smile)

zapni automaticke sterace a polij predni okno vodou a nemusis cekat az bude prset
tomc

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nachystej si ty kyble dva jeden na okno a druhý dotoho co se otevře Very Happy Very Happy Very Happy
JJ

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To by nemelo tu atmosferu napinani nervu jestli jo nebo ne Laughing

NICMENE

V Ostrave zacalo odpoledne prset, takze ted sem jel cca 20 minut s zapnutymi steraci a svete div se, okno nesjelo. Vse funguje jak predtim na 100%. Cimz toto tema doufam uzavru. Kdyby se nahodou behem nasledujicich dnu zas okno zblaznilo, tak napisu, pokud nenapisu, tak funguje.
jumep

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

robilo nam to uz viacerim a ako som pisal, mne to zacalo nejakym sposobom ked som zatvaral okno a startoval ... ako k tomu ale fakt dojde neviem a nechce sa mi to zistovat, ale po baterke pokoj ...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: