Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

BMP6 vs automat

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JaroslavSt

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 4:17 pm    Předmět: BMP6 vs automat Odpovědět s citátem

Zdravím všechny. Plánuji přejít z Xsary Picasso na C4 Picasso.
Jaké jsou rozdíly mezi BMP6 (pilotovanou) a klasickým automatem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rider

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně mám BMP6 a jsem spokojenej. S automatem jsem nejezdil, takže nemůžu posoudit, ale tady jsou dvě starší recenze, kde porovnávají obě varianty, respektive v tý druhý je jejich shrnutí. http://magazin.auto.cz/testy/citron-grand-c4-picasso-art-nouveau.html a http://magazin.auto.cz/testy/citroen-grand-c4-picasso-skladacka-je-kompletni.html . Tak ti to snad pomůže při rozhodování.
miki_pilot

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prostě BMP6 má svá specifika.Nemám s automatem u tohoto vozu žádné zkušenosti, tedy nemohu porovnávat. Co se týče BMP6, bylo pro mne překvapení, jak rychle si na tuto pilotovanou převodovku člověk zvykne. Jistě ten, kdo požaduje naprosto plynulý chod, bude trošičku z BMP6 zklamán. Ale je to vždy poměr cena / výkon a za těch pár tisícovek myslím, že ta investice do BMP6 stojí za to. Very Happy

GRAND C4 PICASSO 1,6HDI BMP6 Leader
JaroslavSt

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Četl jsem že BMP6 při přeřazování cuká.
miki_pilot

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BMP6 necuká. Spíš se v určitých režimech jízdy,třeba při nižších rychlostech trochu pozná,že přeřazuje. Je to ten pocit jako bych přidal a trochu ubral plyn při zařazené rychlosti. Rozhodně to není cukání. Robot ubere plyn,potom odřadí a šupne tam další rychlost.Projeví se to mírným zpomalením a potom zase akcelerací. Když člověk jezdí delší dobu,tak si to už vůbec neuvědomí. Spíš jsem zpočátku měl problém z rozjezdy,protože řidič musí víc přidat plyn a auto se z drobným zpožděním rozjede. Zase je neskutečné couvání a jemné manévry,protože dokážete pojíždět třeba rychlostí šneka a přesně se tak někam vpasovat.

JaroslavSt

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi. Konečně se v tom trochu vyznám.
A ještě dotaz. Není 1,6 HDI pro Grand C4 Picasso slabá ?
miki_pilot

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JaroslavSt napsal:
Díky za odpovědi. Konečně se v tom trochu vyznám.
A ještě dotaz. Není 1,6 HDI pro Grand C4 Picasso slabá ?

Je to spíš otázka kdo je jaký řidič. Myslím si,že slabá pro klidného a pohodového řidiče není. Zrychlování nad 130km/h je poněkud pomalejší. Mě 1,6 HDI příjemně překvapila dostatečnou silou. Nemohu ovšem porovnávat s 2.0,protože jsem neměl tu možnost.

rider

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dle mého názoru, je rozhodně lepší 2.0Hdi. Co se týká výkonu, pro klidného řidiče je 1.6 dostačující, ale spíš bych se bál, že na tak těžký auto, motor nevydrží a budou s ním časem problémy. Respektive bych se rozhodoval podle toho kolik najezdíš kilometrů a jak je auto vytížený nákladem. Loni jsem jel do Chorvatska v sedmi lidech (5dospělých, 2děti) a se střešním boxem na věci a byl jsem rád za dvoulitr, u kterýho byla jízda naprosto v pohodě, ale to je spíš extrém. Jinak tady už se to taky řešilo http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=10399. Ještě dodatek, 1,6Hdi 110k má manželka v malé C4 a tam se mi motor jeví jako příjemný pracant adekvátní k váze vozu a rozdíl mezi C4Grand je tuším přes 300kg.
Breta.pce

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě dotaz, zobrazuje se někde jakou máte zařazenu rychlost, když používáte automatiku u BMP6?
miki_pilot

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Breta.pce napsal:
Ještě dotaz, zobrazuje se někde jakou máte zařazenu rychlost, když používáte automatiku u BMP6?

Zařazená rychlost se zobrazuje jako A1 až A6, zpátečka potom R. Je to velmi přehledné. viz foto
PS: A tahle jsem nakonec vyřešil instalaci GPS Very Happy

Breta.pce

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji, do měsíce budu také majitelem tohoto autíčka. Smile Navigaci budu také řešit. Četl jsem zde i o výhodném umístění na levé boční okno. Tam bych ale musel prodloužit napájení. Uvidím.
rider

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám ukazatel řazení na pravé straně, je to N, A1-A6 a R, ale když jedu, tak to prakticky vůbec nesleduju, jenom při předjíždění když podřazuju pádlama pod volantem.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: