Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Podélné nosiče C4 Grande P

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
johanC4

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 11:50 am    Předmět: Podélné nosiče C4 Grande P Odpovědět s citátem

Zajímala by mě zkušenost někoho kdo jezdí s rakví na střeše jakou má zkušenost tuhost atd.
Na zimu jsem koupil orig. příčník přední je nižší zadní vyšší aby nebyla rakev na střeše v poloze jak připravená ke startu vzletu, ale vodorovně-vychází z konstrukce střechy.
Už při montáži příčníků (mimochodem orig. je na střeše během 30s) jsem si všiml, že podélníky jsou málo tuhé jak v příčném směru tak při zatížení, což jsem zatím nezažil u jiných aut ww, škoda, ford to maj vždy na pevno.
No nic hodil jsem na střechu rakev Thule 600 naložil nějaký lyže a zavazadla cca 25kg a vyrazil.
Aero hluk od boxu a příčníku nula, za to vrzaní při přejíždění nerovností a zatáček je jak kdyby to mělo za chvíli spadnout:-(( i spolujezdci se ptali co to je za zvuky.
Když jsem pak koukal jak je to urobený tak mě to připadá docela forový ocelový T podélník uchycený na dvou koncích nasunutím na plastový trn, který je přichycen ke střeše.
Nedovedu si představit co by to dělalo kdybych box naplnil na 50kg + 15kg box a na střechu je povoleno 80kg !
Nechápu proč to neni natvrdo jakou u jiných automobilů a je to tak pružný (tepelná roztažnost?) snad se to v tom plastu nevyčochtá.
Má někdo podobnou zkušenost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rider

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednou jsem jel do Chorvatska taky s boxem a v sedmi lidech, naložený to bylo tak na 30-35kg a úplně bez problému, jenom při rychlostech nad 130km box vydávál nepříjemný "pískavý" aerodynamický hluk, nebyl to Thule, ale nějaký neznačkový. Podelníky jsou naprosto tuhé, ani se to nehlo, ty příčníky (orginál) to ještě víc zpevnily, před jízdou jsem je jenom pro jistotu dotáhnul ze spodu imbusem. Jediný co mě štvalo, že i když jsem vyší postavy, dostat se do boxu pro věci, byl skoro nadlidský výkon, je to docela vysoko.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: