Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

prosím o radu

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën AX, Saxo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ladanemec

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 10:15 pm    Předmět: prosím o radu Odpovědět s citátem

ahoj všem.prosím o radu.vlastním asi měsíc AX 1.0 r.v92.Jsem sice automechanik ale v tomhle případě si nejsem jistej kde je chyba.
když jezdím jen po městě,to znamená v klidu,tak jakmile přidám víc než čtvrt plynu tak se mi rosvítí žlutá kontrolka se symbolem motoru(problémy zapalování nebo vstřikování??).mám pocit že auto má i menší výkon(ne vždy) a docela velkou spotřebu(8l).když některou rychlost víc vytočím a přeřadím tak kontrolka nesvítí.může být špatná lambda?(že tak žere).proč se kontrolka rozsvěcuje a proč nemá motor občas výkon?
nejsem uplnej antitalent ale Citroena prostě neznám.jinak jsem autem nadšenej.má dokonce i programovatelný Webasto!!!jsem z Jablonce n/N a uvítal bych někoho poblíž kdo má s tímhle autem víc zkušeností.
děkuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ak1975

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 1:48 pm    Předmět: divná karbička Odpovědět s citátem

prosím o radu, nahoře u světýlek je taková černá krabička, po zozdělání jsme tam objevili 4 asidiody či něco podobného,, máte někdo info na co to je??
JiRaY

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,spotřeba kolem 8l po městě je sice větší,ale nikterak neobvyklá,motor je maloobjemový,málokonový,a proto žravý.

Jinak-kontrolka K hlásí chybu zapalování/vstrikování prostě chybu na motoru-chce to zajet někam na diagnostiku a pímo na místě diagnostiku napíchnout,a zkusit závadu vyvolat(projet se s tím s diag)

Diagnostika řekne víc,často to dělá lambda,a nebo i jen nějaké čidlo.

Jinak-spotřeba se sníží po výměně termostatu za nový,a po výměně teplotního čidla chladící kapaliny,co dává info motoru.Auto se rychleji ohřeje,a motor nepojede zbytečně na sytič,a ty čidla jsou poruchové,hlasí zmatené hodnoty,a pak to žere ja tank.
SAmo hodně pomáhá to důkladně odvzdušnit

Pak dej vědět,jak jsi dopadl

Citroen Xantia 2.0HDi Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
meďák

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A nebo vyhď kat,a vše bude zase Ok Wink
www.kmcentrum.ic.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Matys

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 10:03 pm    Předmět: Re: prosím o radu Odpovědět s citátem

ladanemec napsal:
ahoj všem.prosím o radu.vlastním asi měsíc AX 1.0 r.v92.Jsem sice automechanik ale v tomhle případě si nejsem jistej kde je chyba.
když jezdím jen po městě,to znamená v klidu,tak jakmile přidám víc než čtvrt plynu tak se mi rosvítí žlutá kontrolka se symbolem motoru(problémy zapalování nebo vstřikování??).mám pocit že auto má i menší výkon(ne vždy) a docela velkou spotřebu(8l).když některou rychlost víc vytočím a přeřadím tak kontrolka nesvítí.může být špatná lambda?(že tak žere).proč se kontrolka rozsvěcuje a proč nemá motor občas výkon?
nejsem uplnej antitalent ale Citroena prostě neznám.jinak jsem autem nadšenej.má dokonce i programovatelný Webasto!!!jsem z Jablonce n/N a uvítal bych někoho poblíž kdo má s tímhle autem víc zkušeností.
děkuju.

Nejrychlejší a zároveň nejlepší je samozřejmě diagnostika celého systému, tu sice nemám, ale na tenhle motor mám celou elektroniku, takže když budete mít čas a cestu kolem Hradce Králové, tak není problém pokus omyl vyzkoušet v praxi. Vím, že často dělali neplechu ty zapalovací trafa od Sagemu, pak vstřik a potenciometr škrtící klapky ... Mám všechno a snažím se to levně rozprodat, ale marně ... http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=11775
sima

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 7:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="JiRaY"]Ahoj,spotřeba kolem 8l po městě je sice větší,ale nikterak neobvyklá,motor je maloobjemový,málokonový,a proto žravý.
Tj právě ale špatně Jiray...Takové auto je dělané na město,máme takové čerstvě doma a to 4 rychlostní a dle zkušeností majitelů,to žere po městě cca 5 lt.Je to přesně naopak jak píšeš,po městě tento motůrek,který je zpřevodován hodně do dlouha bere méně než na dálky,aspoń je to tak v TP.V reálu si myslím,že pokud to neženeš 120,tak to vyjde nastejno,ideální bude zřejmě kochací styl tj 90km

Smile Rozhodně 8 lt je mooooc,držel bych se toho co jsi napsal ty a Matys,ten měl AX a asi něco o něm ví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pilda

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to ze je to jednotkou bych celkem vyloucil chce to pichnout na diag a zjistit co to hlasi za chybu evidentne je to chyba na nejakem prvku pokud si myslim dobre tento r.v by mel jit diagnostikovat doma pomoci blikavych kodu pokud ne tak treba euroscan atd..
havex

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím,že to bude ve vsřikování nebo elektrice.Jinak mě nic nenapadá. Rolling Eyes
havex

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

VSTŘIKOVÁNÍ Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën AX, Saxo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: