Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kratke signalizacne pipnutie pri vypnuti motora

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C2, C3, Pluriel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucio78

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 10:19 am    Předmět: Kratke signalizacne pipnutie pri vypnuti motora Odpovědět s citátem

Pri kazdom vypnuti motora,sa otocenim klucika ozve signal,silne pìpnutie(take iste pípnutie ako ked sa v nadrzi nachadza rezerva paliva). Robi to iba pri zhasnuti zapalovania,pootocenim klucika,este pred jeho vytiahnutim. Ziadne ine ikonky nesvietia,paliva je dost,olej v norme,svetla vypnute...atd..atd. V com moze byt problem?
Havlicek.Lukas

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 12:52 pm    Předmět: Re: Kratke signalizacne pipnutie pri vypnuti motora Odpovědět s citátem

Lucio78 napsal:
Pri kazdom vypnuti motora,sa otocenim klucika ozve signal,silne pìpnutie(take iste pípnutie ako ked sa v nadrzi nachadza rezerva paliva). Robi to iba pri zhasnuti zapalovania,pootocenim klucika,este pred jeho vytiahnutim. Ziadne ine ikonky nesvietia,paliva je dost,olej v norme,svetla vypnute...atd..atd. V com moze byt problem?

neni to nahodou ze mas klic v zapalovani?
Lucio78

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

niééé, ako..mas pravdu,ze ked necham kluce a otvorim dvere,tak to signalizuje,kratkym prerusovaným pípanim. Ale to čo myslim,je vtedy- ked zhasnem motor otocenim klucika,motor vypne a hned v tom momente zaznie zvukovy signal (taky ako pri poklese stavu paliva). Sa bojim, ci to nie je neaka varovna signalizacia neakej poruchy alebo čo. Robí to vzdy iba pri vypnuti motora,nie pocas jazdy,ziadna ikonka nic nesignalizuje.
Lucio78

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no tak teras som to zistil,asi pravdepodobne elektronika auta takymto zvuk.sign.tónom upozorňuje na neaký "iný" problém.

nesvieti jedno stretávacie svetlo!. teras zistit treba-či je vypaléné,alebo je problem v elektronike. svetlá som menil pred 5 mesiacmi,a dal som tam silnejšie Philips Xtreme Power H7,žeby tak kratko vydržali?
c3ca

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to vypalovanie ziaroviek to je zahada na c3.Ja to tak menim na jesen a na jar,sa vypaluju a nikto mi nevie povedat preco...al tento problem s tym pipanim a vypalenouziarovkou mi robilo vzdy pri nastartovani a rozsvietensvetiel nie po vypnuti motora..
Lucio78

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

c3ca-

no vidíš,mne to robi pri vypnuti motora,alebo manualnom vypnuti stretavacich svetiel. idem skusit vymenit ziarovku,ci problem nebude v elektronike.....

inak....ake odporucate do budcnosti?

-OSRAM NIGHT BREAKER+90% cca 18€
-PHILIPS EXTREME POWER+80% cca 30€
-PHILIPS NIGHT GUIDE+50% cca 30€
-OSRAM SILVERSTAR+50% cca 15€
-OSRAM LIGHT DAY cca 17€
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
c3ca

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lucio78 napsal:
c3ca-

no vidíš,mne to robi pri vypnuti motora,alebo manualnom vypnuti stretavacich svetiel. idem skusit vymenit ziarovku,ci problem nebude v elektronike.....

-OSRAM LIGHT DAY cca 17€

ja neviem ja som kupoval Philips ale tiez mi odisli po 4 mes. tak uz kupujem len obyc za 2e.ale tieto maju vraj dobru povest OSRAM NIGHT BREAKER+90% cca 18€
Marek M

PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2009 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Lucio78,

čo sa týka toho pípnutia, tak skutočne sa jedna o upozornenie na vypálenú žiarovku. Je to v poriadku a je to správne. To, že to niekomu pípa pred naštartovaním a niekomu po vypnutí motora závisí od modelového ročníka vozidla a od samotného softwaru. Čiže toto netreba riešiť. Jednoducho, ak ti to niekedy v budúcnosti pípne a palubný počítač vypíše krátke hlásenie (neviem či si si to všimol), tak si skontroluj žiarovky.

K samotným Philips Extreme Power, tak tiež som ich mal a ozaj vydržali relatívne krátko (vzhľadom k cene). Avšak bol som si toho vedomý, nakoľko extrémny výkon je na úkor životnosti, čo sa mi aj potvrdilo.
Neviem či si vymenil obidve žiarovky, ak nie tak vedz, že vypálenie tej druhej je otázkou veľmi krátkeho času. Všeobecne sa odporúča meniť žiarovky naraz.

Ja som teraz vyskúšal Philips Night Guide a s ich výkonom som veľmi spokojný (vo svetlách C3 vytvárajú veľmi dobrý svetelný kužeľ, pocitovo možno aj lepší ako P Extreme Power). Sú cenovo približne rovnaké avšak mali by mať raz takú životnosť... ale to ešte len uvidím... Smile

Toľko zatiaľ z mojej strany. Daj vedieť pre ktoré si sa nakoniec rozhodol.

PS: Žiarovky od Osramu – model Night Breaker majú veľmi nízku životnosť, cca 2 mesiace....
www.citroen-club.cz/car_detail.php?id=998
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Havlicek.Lukas

PříspěvekZaslal: út srpen 25, 2009 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lucio78 napsal:
c3ca-

-OSRAM LIGHT DAY cca 17€

osobne bych zainvestoval do kvalitnich xenonu, pri dnesnich cenach to neni tak hrozne a z osobni skusenosti ti muzu rict ze bezproblemu vydrzi vic jak 1,5 roku

a pri koupi vybojek okolo 4300 Kelvinu je barva svetla velmi podobna dennimu svetlu a nepoznas rozdil mezi xenonem a zmynovanyma zarovkama
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C2, C3, Pluriel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: