Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dolévání nafty z kanistra

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milan16

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 8:48 am    Předmět: Dolévání nafty z kanistra Odpovědět s citátem

Zdravím všechny majitele C5! Mohl by mi nekdo poradit? Stává se mi, že při dolévání nafty z kanistru do nádrže dochází k vytváření vzduchových bublin v nádrži a výsledný stav je takový, že dojde k "naplnění" nádrže naftou až po hrdlo ale přitom nádrž není naftou naplnená, ale je tam také vzduchová bublina velikosti třeba až 30 l. Signalizuje to nejen polivoměr ale i množství dolité nafty, které je mnohem menší než množství předpokládané. Po ujetí pár km dojde k poklesu hladiny a dá se znovu dolévat. Mám C5 II. Za vaše rady při řešení problému a zkušenosti
děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
standa34

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Mikra

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj. Myslím si, že trubka do nádrže je zploštělá ( má teda dost malý průřez ) . Při tankování u čerpadla se kromě plnění naftou nebo benzínem navíc odsávají páry a to způsobí mírný podtlak v nádrži a dojde k lepšímu, nebo rychlejšímu naplnění. Je to asi jako když chceš naplnit úzkou hadici třeba na zahradě a nemáš druhý konec volný. Taky se tam trochu naleje a musíš počkat, než vylezou bubliny. Pak můžeš nalévat dál. Asi by si měl z toho kanystru lít nějak pomaleji, abys celý průřez trubky nezaplnil a mohl odcházet vzduch z nádrže. Já jsem doléval trychtýřem s poměrně úzkým zakončením a bez problémů.
A nebo ti v trubce sedí žába a blokuje průtok. Nebo nějaký ropák. Smile
patrick

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nalievaj to s nakloneným autom. pravá strana hore a ľavá dole a nebudeš mať s tým problém. aj mne sa to stalo. v strede je zápatka či ako sa to nazýva. proste ked zložiš vnútorný blatník na pravej zadnej strane pri nalievacom hrdle tak tu zapatku tam zabadáš a tá ti to blokuje... občas potrasiem autom aby mi prepustila naftu do nádrže a možno maš upchatu ovzdušňovaciu hačišku... tiež ju najdeš pri tej zápatke.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Petr 2,2HDi

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, taky se mi to stalo. Stačí zhoupnout auto - postavil jsem se na kouli tažného a bylo odvzdušněno. Je to zřejmě někde ucpané, ale dá se s tím žít. Ahoj, P.
barenst

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky to vidim na ucpane odvzdusneni nebo tam lejes moc nafty najednou
MARTiN0078

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

I mě se to párkrát stalo. Pořiď si trychtýř s delším krkem. Pokud máš krátkej, tak si naftou ucpeš odvzdušňování.
Tar

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MARTiN0078 napsal:
I mě se to párkrát stalo. Pořiď si trychtýř s delším krkem. Pokud máš krátkej, tak si naftou ucpeš odvzdušňování.

Presne, musis mit delsi nalevku.
Kasabubu

PříspěvekZaslal: po srpen 24, 2009 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem se s tím setkal, pořídil jsem extra konev na vodu (naftu) a od té doby pohoda
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: