Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vypnutí motoru a rosvícení všech kontrolek

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kocik

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 11:04 am    Předmět: Vypnutí motoru a rosvícení všech kontrolek Odpovědět s citátem

Zdravím. Stala se mi taková znepokojující věc. Jedu po okreskách asi 60 km a potom najedu na dálnici. Po nastavení tempomatu na 150 mi asi po 5 km spadly všechny budíky na nulu, rosvítilo se co mohlo a tempomat vypadl. Auto jako by na sekundu chcíplo a pak se normálně nakoplo a jelo dál. Svítit zůstala jen kontrolka service. Od té doby žádný problém, kontrolka nesvítí. Ujel jsem na to už přes 200 km a nic. Stalo se to už někomu? A co je příčinou?
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

diagnostika ti rekla co ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
kocik

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Než půjdu na diagnostiku, tak se právě ptám, jestli má někdo podobný zážitek. Myslím, že toto je i poslání fóra. Než jet do servisu a zjišťovat za peníze, tak najít někoho, kdo měl ten samý problém a poradí s řešením.
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 3:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hmm kdyz myslis..sis mel koupit favorita nato nepotrebujes nekomu davat penize...ono mezi nama 350-400kc je obrovskej peniz ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Stano1

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 6:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj.
Ked sa ti to stalo,nepršalo náhodou?
Tipoval by som to na váhu vzduchu,ale diagnostika povie viac.
pripadne skus na pár sekúnd odpojit baterku,malo by to vymazat chyby,ak nie tak len diagnostika
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 8:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Stano1 napsal:
....
pripadne skus na pár sekúnd odpojit baterku,malo by to vymazat chyby...

nevymaze a na diagnostiku nechce je to moc penez takze bludny kruh
Tomar

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 7:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tento problém jsem měl na svém autě. Jednou za čas tj. třeba za 3 týdny nebo také za 2 měsíce auto za jízdy vypnulo motor tak na 1-2 vteřiny, vše se rozsvítilo jak vánoční stromeček, pak zase samo nastartovalo a jelo dál. Stalo se mě to také u předjíždění a to bylo o život. Tehdý auto bylo ještě v záruce, tak chlapci v servisu měnili a měnili kde co. Nakonec vyměnili celou řídící jednotku včetně displeje ve středové kapličce na palubce a od té doby ne zcela odstraněno, ale problém skoro zmizel. Na diagnostice nikdy nic nenašli. Po 4 letech jsem zase kamsi jel a cestou zase se začali dít tyto věci. Kamrád jako spolujezdec mě říkal, že snad mu chci ukázat jaká všechna hlášení auto umí. Když jsme zastavil na chalupě a vypnul motor, auto jsem již nenastartoval. Muselo být odtaženo. Po 2 dnech pátrání v servisu zjistili, že v neporušeném originál kabelu uvnitř, jsou tři dráty poškozeny a občas o sebe drncali a dělali skrat. Skončilo to odepsání jednotky ABS. Proto auto již nenastartovalo. Oprava asi 36 tis. Od té doby to auto již neudělalo. Reklamaci, že to byla skrytá vada servis ani pražský centrální dovozce neuznali, a řekli že je to nezajímá a je můj problém.
Asi jsem ti moc nepomohl ani neporadil, jen že jsem tento problém měl také a prakticky za 4 roky ho nikdo neodstranil, až totální kolaps auta.
Vše se odehrálo na C5 2.2 rv 2001 sedan.
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BAS nema zadny vliv na start motoru
diagnostika pokud ji umis pouzivat s pokus rozumem ti ukaze spoustu veci...
Diagnostika take neni jen o seriove diagnostice ale i o paraelni ,napr osciloskop ale to uz je pro 99% servisu strata casu,lepsi je menit a menit a menit a....
Abdullah

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím naprosto souhlasím, a proto všechny moje utrhaný dráty čekají na tebe, a ne na značkový servis Very Happy
daniel@airfamily.se
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Abdullah napsal:
S tím naprosto souhlasím, a proto všechny moje utrhaný dráty čekají na tebe, a ne na značkový servis Very Happy

heh ja su ale drahej Smile Smile
Abdullah

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je mi úplně jasný Laughing
Nicméně radši donesu peníze někomu, kdo to umí, než někomu, kdo si je sice vezme, ale houby je mi platnej. Navíc tě pak budu všude chválit Wink Případně tě zadarmo svezu letadlem Smile
daniel@airfamily.se
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak s letadlama ses trefil Smile....to icq na tebe plati?
Abdullah

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, 85392568 platí. A pokud bys vážně chtěl letět tímhle přístrojem http://www.aviatickyklub.cz/img/cessna-c-172-ela01.jpg , http://www.aviatickyklub.cz/img/cessna-c-172-ela03.jpg , není to problém.

Případně pro vyznavače dieselových motorů mám ještě v záloze k dispozici tohle http://www.aviatickyklub.cz/img/cessna-c-172-vvv02.jpg , http://www.aviatickyklub.cz/img/cessna-c-172-vvv04.jpg Smile Opravdu to lítá na naftu Smile
daniel@airfamily.se
jumep

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

s tou elektrikou v nasich autach to neni ziadna vyhra, pri tom co som rozoberal kabelaz na darcovskom aute aby som si natiahol kable na parkovacie senzory som nasiel take veci z ktorych som nechapal, na jednej strane pekne konektory atd. a na strane druhej - to ani nebudem popisovat - http://www.jumep.com/c5/elektrika
take veci ako predrate draty v elektrike mi vobec nepridu divne ...
btw: kabelaz ma tusim na sebe ze made in turkey ...
jruze

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Autodiagnostika napsal:
BAS nema zadny vliv na start motoru
diagnostika pokud ji umis pouzivat s pokus rozumem ti ukaze spoustu veci...
Diagnostika take neni jen o seriove diagnostice ale i o paraelni ,napr osciloskop ale to uz je pro 99% servisu strata casu,lepsi je menit a menit a menit a....

Tento problém mne teď potkal také-auto jede normálně,z ničeho nic se začnou objevovat snad všechny hlášky co to umí napsat(vadné všechny jednotky,stop, servis,střídavě se vypíná klima a světla atd..)- auto i přesto jede.To ještě není to nejhorší až do doby než se rozbliká na přístojovce řazení - potom nejde nastartovat.Po chvilce bez zásahu jede (chvílku) a opět začnou stejné problémi. ??? To se mi stalo již potřetí.Poprvé týden ve zn.servisu - neodstraněno-převezeno jinam (auto po deseti minutách jelo,ale nezjistil příčinu-jen to připojil na diag.která nic neukázala)Podruhé ty samé závady-hlášky-diagnostika všude -?- -posléze odhalena závada v řídící jednotce motoru.No a nyní se to chová tak že chvíli komunikují jednotky jak mezi sebou tak s diag. chvíli ne chvíli to funguje a tak pořád dokola a nemůžou na to přijít. Za jízdy třeba zhasnou světla,spadne otáčkoměr,tachometr,vypne klima,naskočí chybové hlášky a hláška že je auto v normální poloze(výška)Tak co a kde ?? to je dotaz pro diagnostika-nesnažím se šetřit na dig.a rád bych mu to svěřil,ale je daleko Crying or Very sad

C5 2.2 exklusiv
Golf 3 TDI
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jumep

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

toto tu niekto popisoval ako predrate draty niekde. asi by som pri tomto vyhodil palubovku a liezol po vsetkych kabloch, ak to budu tie pod nohami v tunely tak uprimnu sustrast, aby si dal koberec dole treba aj klimu dole. Pozrel by som kable od bsi do predu k motoru a dokladne ....
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: