Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Verva Diesel

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mikra

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 2:47 pm    Předmět: Verva Diesel Odpovědět s citátem

Zdravím Citroňáky a Citroňačky. Jsem čerstvým majitelem ojeté (spíš zajeté - 65 000 km) C5 Break 2,2 Hdi Exclusive 2007.
Protože blbost se nedá utajit, tak ji tady raději zveřejním sám.
Koupil jsem auto, které bylo služebním vozem dovozce Citroen ČR a měl ho doposud zapůjčen jeden nejmenovaný herec a moderátor, kterého mají snad všichni rádi. Auto je jako nové a tak jsem z něho úplně hotovej. Nejraději bych v něm i spal. Dávám mu to nejlepší co můžu. Do nafty liju aditivum VIF-letní v předepsaném poměru v dobré víře, že mi autíčko bude sloužit o sto let dýl. Včera jsem jel s téměř prázdnou nádrží kolem Benziny-Plus a rozhodl jsem se natankovat Verva Diesel, protože jsem sebou neměl aditivum a ve Vervě by ho snad mělo být dost. Po natankování 15l jsem málem omdlel. Já VŮL jsem tam nacpal Verva 100 - BENZÍN!!! To proto, že ONI VOLOVÉ mají označení Verva benzínu tak tmavě modré, že je skoro černé, tak jak je označena nafta.
Ještě že jsem na to přišel dřív, než jsem stačil otočit klíčkem. Volal jsem servis AUTOHOFI Jablonec - prý nemají čas a když to nechají odtáhnout, tak se na to dostanou až příští týden. Šmejdi. Tak jsem koupil hadičku, v obchůdku Autokelly vedle benzinky mi nezištně půjčili kanystr a já vše zdárně vypumpoval - gumovou balónkovou odvzdušňovací pumpičkou před palivovým filtrem, která tam mimo jiné podle návodu k obsluze u tohoto motoru není. Několikrát jsem ještě natankoval 1l nafty a znovu a znovu vše propláchl a teprve potom jsem natankoval plnou nádrž a poprvé se pokusil nastartovat. Napoprvé chytlo a musím říct, že Verva Diesel jede opravdu dobře. Jestli to má za následek nějaký malý zbytek benzínu a nebo je ta nafta opravdu tak dobrá, to nevím, ale vím, že už se mi určitě nic podobného nestane a dokud mi z hadice nebudou skákat písmenka DIESEL - tak se to do mé nádrže nedostane.
Takže, pokud se mezi Vámi najde mě podobnej blbec, tak mám pro něj poučení. Nevolej Autohofi Jablonec, nemají čas.
A taky - netankujte benzín do diesela.
Všem Vám přeju hodně zdraví a šťastně a bezstarostně ujetých kilometrů. Myslím ujetých jako ujetých a ne ujetých....
Martin Ben

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda, to jsi měl kliku, že jsi si záměny všimnul včas. Já jsem jednou, ještě s Xantií, už v ruce držel pistoli od benzínu, ale naštěstí jsem se zarazil. Dnes se raději dvakrát podívám a ještě zkontroluji cenu na stojanu.
Každopádně přeju hodně spokojených kilometrů.
Mikra

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, taky díky ceně, kterou jsem si prohlédl až po natankování, jsem svou blbost odhalil včas. Normálně bych se asi ošíval, kdybych kupoval naftu za 31,5 Kč.
Jinak díky za reakci a taky za přání. Přeju to samé.
JardaK

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No páni! Takový práce kvůli chvilkové nepozornosti. Ale chybami se člověk učí a myslím, že už se ti nikdy nic podobného nestane, protože si to budeš už pořád pamatovat.
Každopádně ještě že si to odhalil včas.

S tím spaním v autě vím přesně o čem mluvíš Wink

K naftě: četl jsem test, kde mimo jiné byly i Verva diesel a Top Q diesel od benziny. To, že supršpicanejlepšínaceléplanetě nafty od shell a dalších "prestižních" značek dopadly hrozně, mě nijak nepřekvapilo, ale překvapilo mě, že na celé čáře vyhrál Top Q diesel. Kvalitativně (dle sledovaných parametrů) se od Verva diesel moc nelišil a je to jedna z nejlevnějších naft - to, že měl zároveň nejlepší poměr ceny a kvality ho posunulo nad Vervu. Od té doby nic jiného netankuju...

Jinak přeju méně nepříjemností a více pohodlných kilometrů.
Tomar

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 10:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No troška benzínu neuškodí. Myslím tím nějaký zbytek. Bývala doba, kdy se v zimních měsících do nádrže s naftou přidával 1-2 litry benzínu aby to v zimě nastartovalo a zředilo se. Ale to samozřejmě byli jiný motory a jiná koncepce. Tak jen že nějaká ta kapka až tak neuškodí.
Mikra

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Znehodnocený benzín a nafta za 600,- Kč. Shánění hadičky a kanystru asi půl hoďky, čerpání taky tak a s půlhodinkou uklidňování a nadávání si do blbců to máme asi 600,- Kč za 1,5 hod. To je slušná mzda za blbost. A palec s ukazovákem mě od pumpování boleli tak, že bych si už ani neposolil chleba. A zabolí mě asi při každém tankování. Mr. Green
Jinak jezdím až doteď právě na Top Q a navíc přidávám VIF, protože není nikde zaručeno, že to není nějak pančovaný. A VIF prý nemůže nijak uškodit. Pokud by snad někdo slyšel o možné škodlivosti tohoto aditiva, prosil bych o upozornění.
No a ta nějaká kapka benzínu, co tam zbyla po dotankování plné nádrže, ta může tu naftu snad jen vylepšit. Teda doufám.
karlos

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamarád nalil do novýho Ducata benzínu až po víčko, ujel na to asi 500m až si motor řekl, že takhle NEEE. Vylil, nalil a jezdí dál
Mikra

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 10:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je ale prase. Můj citrónek by asi blinkal. Laughing
Nevím co má Dukát za motor, čerpadlo atd, ale asi mu moc neprospěl. I když 500m není tak moc, ale nějaké otáčky ten motor musel udělat. Tak ať mu to ježdění vydrží co nejdýl.
karlos

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 11:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, taky sáhl vedle, ale došlo mu to a když se zastavil
JJ

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 2:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jen k te Verve Diesel - mam C5 2,0 HDi, a leju to do ni pres rok. Auto se po nekolika tydnech jezdeni na "novou" naftu jednoznacne zklidnilo, z vyfuku nejde zadny kour videt ani kdyz splapnu "plny kotel", tak by to snad melo byt dobre. Akorat ta cena .-) Obcas dojedu nekam kde neni, tak musim vzit jinou a jako nemam z toho dobry pocit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mikra

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přečti si tohle - http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf
Zdá se, že se asi 30 hal na litr nafty vyplatí. Přidávám to do Top Q od Benziny a tak ta cena proti Vervě docela ujde. Možná že by se tím dala zachránit i mizerná nafta z různých JZD, ale to neriskuju. A na netu je o aditivech víc zajímavých článků.
tomc

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 5:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mizerná nafta se zachránit dá,ale stejně to není ono Sad koupil jsem aditivum druhé generace a mam pocit,že jede líp Very Happy asi bude víc zvedat cetanové čiselko.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: