Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

servis FAP - východní čechy

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaK

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 10:19 am    Předmět: servis FAP - východní čechy Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,

zdráhám se zakládat nové téma o FAPu, neb je toho plné fórum, ale přesto bych se rád zeptal, jestli někdo neví o servisu ve východních čechách kde ze mě nesedřou kůži když si nechám vyměnit, či případně vyčistit FAP.

Dostal jsem ve značkovém servisu nabídku na výměnu za repas za cenu převyšující 20.000,- Dále mám možnost výplachu + eolys atd. za 12.000,-
Obě částky se mi vzhledem k cenám o kterých jsem se tady na fóru dočetl zdají dost přemrštěné. Takže pokud někdo ví, kde to zvládnou levněji, budu vděčný za informaci. Pokud se někdo z vás servisem živí a zvládne to levněji, rád si udělám i výlet do vzdálenějších koutů republiky.

Předem díky.
jumep

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak sa s nim potrap, vymontuj, zanes vycistit a zloz ...
potom ta caka uz len aditivum

len poviem ze sa to lahsie povie ako sa povolia trubky a teplotne cidla ktore su tam zapecene
JardaK

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se do toho právě moc nechce... Sice nejsem technický antitalent a i nějaký ten motor jsem rozdělaný měl, ale tohle bych dělal nerad. Jednak si právě myslím, že to nebude úplně snadné a taky se obávám, že by se něco mohlo podělat (popř. že bych já mohl něco podělat) a byl bych do vyřešení bez auta, což je špatné, protože ho potřebuju. Pak jsem taky trochu hledal, kdo by mi to v okolí mohl propláchnout a nenašel. Existujou firmy mající teplou wapku a zabývající se čištěním podobných sajrajtů, ale nic blízko.
Takže bych to raději svěřil a zaplatil někomu kdo už přece jen má zkušenosti a potřebné prostředky, včetně příslušné diagnostiky k vynulování počítadel.
jumep

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ja som to robil a zasa nemyslim ze tam je moc co pokazit ....
mas tam 2 teplomerove cidla, staci povolit jedno, druhe ma konektor hned pod plastom a trubky odpojis z hadic (su nacvaknute sposobom ako hadica na naftovom filtry) a potom ho vytiahnes von a mozes sa bavit s odpajanim trubiek (trubky)
JardaK

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A to smazání počítadel apod. si řešil, nebo to je dlouhodobě funkční i bez?
jumep

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bude ti to hadzat hlasku ze mas malo aditiva, co je otravne, ale je to pouzitelne aj bez toho, ale restenutie pocitadla sa da riesit aj niekde na ceste (tj. napr ze pojdes niekde okolo olomouca ... Very Happy ), tj. na pockanie u niekoho kto vie co s tym
ale samotne vycistenie je dolezite na chod auta
na mojom aute pribudlo z nicoho nic po vycisteni aspon 30kw Very Happy sa ucim znova jazdit
JardaK

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To zní slibně Very Happy

Díky za info, kouknu na to a jestli najdu někoho kdo mi to vypláchne když mu to přinesu, tak se do toho nakonec asi pustím...

Stejně by mě zajímalo, jestli se za ty dva roky (asi tak stará je většina příspěvků se skoro polovičními cenami) tolik zvedly ceny, nebo tady prostě máme v kraji draho.
jumep

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

autorizovany servis na SK to stoji okolo 16tis repas
aditivum + vymena za repasovany fap, tusim novy fap bolo +4tis

aditivum same o sebe je 4700 ta bandaska + 500 - 1000 za diagnostiku a znulovanie ... co je usetrenych 10tis ked si ho vycistis sam, akurat to musis cistit poriadne ... zo setkych stran, otacat atd. (ja som ho "pral" asi 20 - 30min, 80 stupva voda a hlavne zo strany vyfuku treba s tym sibrinkovat kolko sa da, co najkolmejsie a za roh, lebo inak vycistis len stred a tym sa zanese za chvilu s5
bolo

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 4:02 pm    Předmět: Servis v Petrovice nad Orlicí. Odpovědět s citátem

Zdravím příznivce houpaček
Dnes jsem v tomto servisu měnili olej v automatu .Po výměně 4,3 l znatelná změna k lepšímu asi za 10000 provedu znovu.
Na dotaz k vyčištění Fapu mi bylo zděleno že bez problémů.
Je to autoservis Weisbauer,Petrovice nad Orlicí
tel:608024941
dbatori

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 3:02 pm    Předmět: FAP-Polsko Odpovědět s citátem

Zdravim.....mam tiez problem s FAP , pise ze malo aditiva a tak som sa rozhodol o prieskum aj inde ako v SR....
Tak som zamailoval do Polska o ziadost na cenu (samozrejme repas + adit+praca) a tu je vysledok....

http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/16469/CCI00007a.JPG_109.16KB.html

je to lacnejsie ako u nas asi o 250€...slusne nato ze to je oficialny servis....
hrabat sa mi vtom osobne nechce a tak asi vyuzijem sluzieb poliakov nech to spravia.
ps: pre zobrazenie predfaktury z PL treba obrazok stiahnut.nejak sa mu nechce generovat obrazok....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobec

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 5:15 pm    Předmět: Re: FAP-Polsko Odpovědět s citátem

dbatori napsal:
Zdravim.....mam tiez problem s FAP , pise ze malo aditiva a tak som sa rozhodol o prieskum aj inde ako v SR....
Tak som zamailoval do Polska o ziadost na cenu (samozrejme repas + adit+praca) a tu je vysledok....

http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/16469/CCI00007a.JPG_109.16KB.html

je to lacnejsie ako u nas asi o 250€...slusne nato ze to je oficialny servis....
hrabat sa mi vtom osobne nechce a tak asi vyuzijem sluzieb poliakov nech to spravia.
ps: pre zobrazenie predfaktury z PL treba obrazok stiahnut.nejak sa mu nechce generovat obrazok....

EDIT (az teraz som si to dal preratat na eur):
cena sa mi zda prehnana aj v polsku (pokial to neni novy ND)

navyse ma zaraza tych 5 l pri Eolys 176 lebo standardne je to 3 litrova flasa... (aj ked nadrz v aute ma asi obsah 5 l)
v kazdom pripade si na to daj pozor lebo na slovensku ti aj v autorizovanom servise daju stary eolys namiesto noveho alebo naopak

ak to nemas do piestan daleko skus sa ozvat a dohodnut sa s jumep-om
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: