Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

ukazatel průměrné spotřeby

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavel.rybarik

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 1:54 pm    Předmět: ukazatel průměrné spotřeby Odpovědět s citátem

Zdravím, chtěl bych se zeptat čím může být to, že na PC se mi stále už asi 4 měsíce ukazuje stejná průměrná spotřeba 6,8 l á 100 km? Jako by tento údaj zamrznul. Všechny další funkce (momentální spotřeba atd.) jdou o.k.

C5 2.0 HDI Break r.v. 2002
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Autodiagnostika

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 3:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

musis ji vynulovat a pokracovat od nuly
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Commander

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

me se to seká často když mám najeto hodně, třeba 4-5000 km a pak to začne blbnout, ukazuje mi to třeba 0,2l. Po resetu OK.
LUKI_C5

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 3:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jj delaji to ale jen nektera auta,nektera maji i po treba 7 tis pribliznou spotrebu realnou, jine maji treba 0,2litru. Vynulovat oboje trasy a OK

Suzuki GSX R 750 103kW na 191kg. jen tak pro Relax Smile
pavel.rybarik

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 7:43 am    Předmět: ukazatel průměrné spotřeby Odpovědět s citátem

Diky za odpovědi, ale jak to můžu vynulovat?
JardaK

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Při zvolené trase (v tomto případě u obou) podržet tlačítko přepínání pal. počítače na páčce stěračů.

Mimochodem, není to spíš náhodou tím, že máš na obou trasách najeto tak hodně s průměrnou spotřebou opravdu 6,8 , že na to krátkodobé snížení, nebo zvýšení spotřeby na jednotlivých cestách má jen pramalý vliv, spíš než že by se to seklo?
pavel.rybarik

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 1:33 pm    Předmět: ukazatel průměrné spotřeby Odpovědět s citátem

To, že se jedná o skutečnou průměrnou spotřebu si nemyslím. Dřív ta spotřeba dost lítala, podle toho jakej čoud jsem tomu dával. Poté, kdy jsem si všimnul tý stagnace, už jsem zkoušel jezdit jako lemra, i jsem to trochu prohnal, takže to tím asi nebude.
pavel.rybarik

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JardaK napsal:
Při zvolené trase (v tomto případě u obou) podržet tlačítko přepínání pal. počítače na páčce stěračů.

Mimochodem, není to spíš náhodou tím, že máš na obou trasách najeto tak hodně s průměrnou spotřebou opravdu 6,8 , že na to krátkodobé snížení, nebo zvýšení spotřeby na jednotlivých cestách má jen pramalý vliv, spíš než že by se to seklo?

Co myslíš "obě trasy"? Tomu docela nerozumím, prosímtě mohl bys mi to vysvětlik? Dík
JardaK

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na palubním počítači máš možnost volit dvě "trasy" - route 1 a route 2. Obě se chovají stejně a dělají stejnou věc. Přepínáš se mezi nimi stejným tlačítkem na páčce stěračů. Jednu si například můžeš nechat na dlouhodobé sledování spotřeby a druhou např. na krátké cesty...

To co píšeš o té průměrné spotřebě nevylučuje to co jsem psal já. Pokud máš na zvolené trase najeto třeba 10000 Km, krátkodobé šetření, nebo naopak krátkodobé ždímání motoru se v průměru za takovou kilometráž prostě nemá šanci projevit. To bys na to musel šlapat, nebo naopak šetřit dalších třeba 1000 Km aby se to projevilo o nějakou decku...
jumep

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

niekto to niekde pocital od akych km to ukazuje bludy, spravne by si to mal resetovat nadrz co nadrz, potom mas realnejsiu predstavu ... cim viac km tym ten udaj je zavadzajucejsi a pri niektorych verziach to s takym cislom nevie ani pocitat a ukazuje to 0.2l Very Happy
Mydloch

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JardaK napsal:
Na palubním počítači máš možnost volit dvě "trasy" - route 1 a route 2. Obě se chovají stejně a dělají stejnou věc. Přepínáš se mezi nimi stejným tlačítkem na páčce stěračů. Jednu si například můžeš nechat na dlouhodobé sledování spotřeby a druhou např. na krátké cesty...

To co píšeš o té průměrné spotřebě nevylučuje to co jsem psal já. Pokud máš na zvolené trase najeto třeba 10000 Km, krátkodobé šetření, nebo naopak krátkodobé ždímání motoru se v průměru za takovou kilometráž prostě nemá šanci projevit. To bys na to musel šlapat, nebo naopak šetřit dalších třeba 1000 Km aby se to projevilo o nějakou decku...

Jak se to spouští, ty dvě trasy, v návodu o tom nic není a nikdy jsem si toho nevšiml a už mám druhou C5 2003 2.2 Hdi nebo to nemaj všecky C5-tky?
JardaK

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mydloch napsal:

Jak se to spouští, ty dvě trasy, v návodu o tom nic není a nikdy jsem si toho nevšiml a už mám druhou C5 2003 2.2 Hdi nebo to nemaj všecky C5-tky?

Jestli to mají všechny, to nevím, já mám ten velký barevný display. Ale myslím, že by měly mít. Je to tlačítko na konci páčky stěračů. Jestli to při mačkání nic nedělá, může ten kontakt být v háji. Co jsem pročítal fóra, tak to dost lidí opravovalo...
jumep

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nikdy som to neskupal podrobnejsie
ale po resete myslim ze je tam este jeden udaj, ktory tam po prejdeni km alebo vypnuti motora a zamknuti zmyzne ..
ale mozno to je len moj dojem ...
Nemik

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JardaK napsal:
Mydloch napsal:

Jestli to mají všechny, to nevím, já mám ten velký barevný display. Ale myslím, že by měly mít. Je to tlačítko na konci páčky stěračů. Jestli to při mačkání nic nedělá, může ten kontakt být v háji. Co jsem pročítal fóra, tak to dost lidí opravovalo...

Ahoj, mam tiez velku navi (VDO). Niekedy sa mi stava, ze neviem vynulovat pocitadla tlacidlom na pravej packe. Vzdy mi staci, ked vyjdem do hlavneho menu cez tlacitoko MENU vedla rucnej brzdy a potom znova vojdem do tej diagnostickej obrazovky. Potom mi to vynulovat vzdy ide... takze asi dost ludi si to tlacitko pokazilo, lebo extremnym tlacenim to skusali nulovat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: