Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palivoměr lže...

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaK

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 8:17 am    Předmět: Palivoměr lže... Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,

měl jsem před nedávnem auto v servisu, kde mimo jiné kontrolovali palivové čerpadlo. Po vyzvednutí ze servisu jsem jezdil do té doby, než mi počítač ukazoval dojezd nějakých pár desítek Km. Natankoval jsem asi 58 litrů. Čekalo na mě ale překvapení v podobě palivoměru ukazujícího 3/4 nádrže a počítače ukazujícího dojezd nějakých 700Km, což značně převyšuje mojí průměrnou spotřebu.

Z toho vyplívají následující otázky:
1. Mohli něco poškodit na plováku v nádrži?
2. Dá se to, co ukazuje palivoměr nějak elektronicky korigovat? Mám na mysli nějaké nastavení v řídící jednotce ve smyslu - tenhle výstup od plováku si interpretuj jako 100% stav paliva apod. Nebo je to čistě - poloha plováku = poloha ručičky?
3. Má chybný údaj o stavu nádrže vliv na dávkování eolysu?

Je mi divná ještě jedna věc. Pokud by např. ohnuli ramínko na kterém je plovák, je jasné, že když v nádrži zbývaly nějaké dva litry, musela by ručička být už dávno na nule, ale nebyla. Stejně tak kdyby došlo k tomu, že by se v poloze 3/4 plovák zablokoval a nemohl výš, tak by se stav palivoměru nesnižoval dokud bych nevyjel alespoň 1/4 nádrže což se neděje. Snižuje se plynule.

Má někdo nápad co by to mohlo být a popř. jak by se to dalo řešit dřív, než o dovolené budu ztrácet čas opětovným ježděním do servisu?

Díky
Komar

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 5:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Me ukazuje palivomer o 1/4 vice nez ve skutecnosti, kontrolka rezervy a pocitac dojezdu ale ukazuje spravne.
ufo

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo to mě taky, když natankuju, tak mám ručičku o jeden dílek - 1/4 za maximálkou. Jinak podle km mi spotřeba pasuje. Rezerva se mi rozsvěcí na 110 km dojezd. Zatím jsem to neřešil, hlavně že funguje. U Francků je to normálníí Laughing U Xantie mi to taky nějak extra přesně neukazovalo. Ale teď mám palubní počítač a ten to počítá zatík dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bogo

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim.. Mne sa asi pred pol rokom stalo to ze som mal v nadrzi nafty len nieco viac predtym nez sa rozsvieti rezerva a ked som po par hodinach nastartoval, ukazovalo mi zrazu 1/4 nadrze.. potom sa to upravilo.. stalo sa mi to za ten polrok este dvakrat, posledny krat pred par dnami ked mi uz takmer svietila rezerva a zrazu opat 1/4 nadrze a aj pocitac ukazoval vacsi dojazd.. vie mi niekto poradit co sa deje? mohol sa nejako poskodit plavak? nechcel by som zazit aby mi dosla nafta, k tomu este na automate.. dakujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jumep

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ak je tam malo v nadrzi a ostanes stat v kopci alebo sikmo na chodniku, palivo sa zleje a po zopnuti kluca si to zisti zmenu stavu paliva a to ti akoze stupne, cestou ked sa to zrovna to klesne kvazi na skutocnu hodnotu
plna nadrz a rucicka zarohom je normalna Smile teda podla toho kolko ju mas za rohom
ale s5 k prvej otazke:
1. chod s5 do servisu a reklamuj to - sposobili to oni (myslim ze plavak je sucastou cerpadla - nejsom si ale isty a vyberat sa mi ho nechce Smile )
2. dojazd sa pocita s aktualnej spotreby, tj. ak resetnes pocitac a budes stupat po krku tak bude ten dojazd kratsi ako ked pojdes nejaku oresku xy km, po dlhsom stati / odpojenej baterke je dojazd teoreticky a upravi sa po prejdeni niekolko km
3. nemyslim ze sa da na diag nieco nastavit v tomto smere, da sa iba pozret aktualny stav kolko V pusta rezistor
JardaK

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem byl v servisu. Dozvěděl jsem se, že čerpadlo demontováno nebylo a že bylo kontrolováno "zvenčí" poslechem apod. a že se přitom nic stát, nebo na něco zapomenout nemohlo. Byla mi nabídnuta výměna za cca 7000+práce.
V rámci objednávky na další servis si ten palivoměr nechám zkontrolovat a uvidíme.

Měnil, nebo opravoval jste někdo plovák, potenciometr apod. ?
karlos

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 10:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dělal jsem to kdysi u Laguny. Měl jsem ošoupaný potenciometr, na pohled to ani není poznat a ukazovalo to taky kraviny (v nádži 5 l a ručička na půlce, apod.)
jumep

PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

opravujem bod 3
dnes som v lexii videl nastavenie velkosti nadrze a impedancie palivomeru
50 bolo prazdna nadrz, 350 plna nadrz
ale ak to chodilo predtym skor by som hladal niekde inde chybu
JardaK

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem za informace.
Mám novinku, očistil jsem kontakty na konektorech u čerpadla a teď když jsem natankoval to ukazovalo správně. Nevím jestli se to spravilo tím očištěním, ale směrodatné je, že to ukazuje dobře...
Doufám, že při příštím tankování to bude taky OK Smile

Každopádně ty odporové hodnoty to je cenná informace, kdyby někdo znal zapojení toho konektoru u čerpadla, pak by se to jednoduše dalo proměřit.
jumep

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 9:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tam na tom mas 4 draty tusim
2 su napajanie motora cerpadla (su tie vlavo na konektore, myslim biele draty) a 2 su palivomer, a predpokladam ze stacilo nimi pohybat, jak tam bastrngovali oni okolo toho tak najskor tam vznikol prechodovy odpor a problem bol na svete
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C5, C5 Break Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: