Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009
Nyní mimo provoz !! Příspěvky od 21.6.2005 do 9.2009

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

hlučnost motoru 1.6HDi

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bypasek

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 6:10 am    Předmět: hlučnost motoru 1.6HDi Odpovědět s citátem

Zdravím majitele citroenů. Protože jsem koupil 4 měs. starý vůz picasso C4 1.6 Hdi, nejsem si jistý, zda-li motor opravdu je tak hlučný-tím myslím cvrkot ventilů(zřejmě). Jestli máte někdo z tímto nepříjemným zvukem stejné problémy, ozvěte se. No a zatím jsem zjistil, že u každého druhu nafty to je jiné. Kvalitnější = tišší. Budu rád za každou radu. Má najeto jen 14 tis. km, co to bude dělat až bude na budíku 100 tis. a více?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ráďa

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1,6 Hdi jsem užíval už ve čtyřech exemlářích (2x Xsara Picasso, C4 a C4 Picasso). Vždy měly stejný zvukový projev. Motor má trochu ostřejší zvuk, ale nijak mě neruší. V kabině je málo slyšet na volnoběh nebo s lehkým plynem. Když ale plyn přidám, začne se ozývat a v tom zvuku je slyšet lehké cvrlikání. To je ale v pořádku. Taky jsem jezdil relativně mladá auta (od novoty po 55 000km).
A kvalitu nafty jsem ještě na zvuku, spotřebě či výkonu nijak zásadně nepozoroval, a to se těmito věcmi celkem dost zaobírám. (tankuju převážně Shell a Benzinu)

Grand C4 Picasso SX, 1,6 Hdi, 2007
Saxo 1,4 SX, 2001
C4 1,6 Hdi, SX Pack 2006 (otec)
Xsara 1,9 D 2000 (bratr)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bypasek

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No...jen mě udivuje, že všichni pisatelé a zároveň uživatelé píší, jak je motor i při rychlé jízdě tichý atd. Při studeném motoru je zvuk srovnatelný s dvacetiletou škodou 105, přetíženou 5-ti lidma při rychlosti 30 km/hod., kdy máte chuť ji přidat pořádně do plynu.(jestli mi rozumíte) Pak jsou slyšet hlavně neseřízené ventily tak ostře, jako u mého C4 picassa. Při akceleraci, kdy potřebuji fest zrychlit je ale vše v poho, tak fakt nevím. V servise mi řekli, že dělali svolávací akci na přehrání nového softu, že by se to mělo zklidnit, ale prt. Ani přesně nevím, co to ta svolávací akce je. Možná by to někdo mohl na stránkách podrobně vysvětlit. Zatím díky Raďovi za zprávu. Přeji mnoho km hlavně bez nehod. To ostatní není důležité.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum stránek Citroëny.cz od 21.6.05 do 9.2009 -> Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: