Fórum Citroeny.cz
http://citroeny.cz/forum/

Protáčí se zámky
http://citroeny.cz/forum/viewtopic.php?f=81&t=12129
Stránka 1 z 1

Autor:  massic [ stř 30. led 2019 10:57:42 ]
Předmět příspěvku:  Protáčí se zámky

Ahoj komunito, procházel jsem fórum a častý problém je pouze s DO, jenže mě se stala prekérnější situace.
Xantia X1, 1.8i 16V, 1996

Auto nějakou dobu stálo bezprizorně a teď jsem ho chtěl přeparkovat a DO nereaguje(ovladač svítí, preventivně nová baterka), protáčí se oba zámky(možná se tam někdo dobýval) a zadní kufr nejde otočit, protože má jiný klíč, který už nemám. Došly tedy možnosti, jak se dostat dovnitř a opravit závadu lze vždycky jenom s odemčeným autem :-D

Myslel jsem, že problém DO je způsoben autobaterkou, pod kapotu jsem se dostal skrz masku a vyměnil baterii za nabitou. Jenže nic.
Rád bych se dostal dovnitř co nejméně destruktivně, napadlo mě vyvrtat malou díru těsně vedle díry na klíč a zajistit nějakou osičkou pro otáčení, je to reálné?
Nevím přesně jak to protáčení o kterém je zmínka na starém xantiaclubu(roztáhne se drátové véčko) probíhá, zda bych se vůbec měl šanci trefit.

Stahovačka u řidiče je vymontovaná a okno je něčím podložené(míval jsem tam prkno ale pak to automechanik udělal pevně), takže jestli existují nějaké triky s oknem, tak mi nepůjdou. Případně pouze u spolujezdce(Pro jistotu uvádím tento detail, kdyby tam byl rozdíl L vs P)

Díky moc za každou radu nebo inspiraci

Autor:  Havlicek.Lukas [ stř 30. led 2019 18:20:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Protáčí se zámky

prisavku odehnout ram dveri a dratem vyhackovat
zamecnik to udela za 500

Autor:  kapitán [ pát 05. dub 2019 20:43:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Protáčí se zámky

Je to banalitka-dělal jsem na X1-1,8i16V rv 96-nakonec pomohla výměna vložek zámků (bazarových) z X2. Del X clubu stačilo vyloupnout pryž.zátku,zatlačit v jejím místě přes užší delší šroubovák a páčením vložky s klíčem vytáhnout-asi 30 minut ,druhá strana 5 minut.Na stošestém jsem dělal totéž-krapet jiný systém.ne na zatlačení ale delším vrutem...
Asi to už je vyřešeno,pokud ne a jsi blízko JH dej echo na xantiakmira@seznam.cz.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/