Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Citroen C4 Grand - vzduchovy měch - VAROVÁNÍ PŘED SERVISEM !
Právě je úte 19. bře 2024 4:28:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 03. lis 2018 18:03:09 
Offline

Registrován: čtv 03. čer 2010 12:59:29
Příspěvky: 199
Tak to dopadlo takto:

Nabídl mi pán z čech , že likviduje auto a prodava 2x měch jeden měsíc a druhý starý i s kompresorem za 4500

Tak jsem koupil

Zároven jsem objednal z vrakače zamek na dvere ridiče


No a ...

Prisel zamek.... prisly mechy s kompresorem...

Jedu do servisu

Zamek je opacny.. tek pohoda poslou novy

mechy??? na obou jsou ve stredu takove zobacky. u kazdeho je jeden ulomen :(((

Jako na me riziko mi jej tam dali i s jednim zobackem, ale nevim no... jsou to take 2x2mm, nic silne mechanickeho dle me.. tak nechapu jak to kurna vlastne drzi.. Co myslite....

Ale chyba vymizela jen jednoz naskočila, hned den na to, ale auto stalo stejně. Vypl jsem a zapl a zmizlo. Ale je možný že to děla tím zámkem. CO já vím tak kompresor fouka vždy jak se auto zavře a zámky zamek blbne. v tu chvili mi hlasil i ze je otevreny, tak mozna proto , bo jsem jel a naskočil ze zamek otevren, brzda rucni vypla atd... Tak jsem zastavil, nastartoval a vse po mizelo a je zatím ok

Dnes jsem narval do kufru asi 150kg vody v barelech a zkousim. Jizda OK, zvedal snizoval a OK.. Tak ted nevim :((

Muj dotaz :

1. Ten zobacek. co blastne drzi je to fakt matros nozka o 1.5x1.5mm

2. Jak rychle jak dojde jde vymenit ten zamek. Nejaky navod??

3. Jak vubec ty mechy funguji.:

Dan uplne nahoru to zmacknu a fuka. CHci dolu tak po mackani jde dolu uplne.. Jak dam nahoru a drzim vyjede do polohy (asi nejaky stred) a zacne pipat vic krat. Pustim a zmacku znova a jede zas az nahoru . Ale nechapu. Dám to uplne nahoru s nakladem. Náklad vyndam, ale auto se odlehcenim zvedne.. Kdy spadne samo dolu??? preci tak nahore nebude jezdit furt ??

Jsem z toho jelen

_________________
*************************************************************************************
Citroen C4 GRAND PICASSO EXCLUSIVE, 11/2008, 2.0 HDI, chiptuning


Naposledy upravil szoteka dne sob 10. lis 2018 18:04:08, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05. lis 2018 11:17:11 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Ten mech je deravy, nekdy se stane, ze vydrzi i tyden a nic. A pak zase utika.

K tomu mechu cos koupil, no, nejsi prvni komu to strelilo, a asi nejspolehlivejsi je Original a nebo pak ContiTech. Ten TechFrance je Cina ;) https://www.citroeny.eu/odpruzeni-15/pn ... 102gn.html To jsi moc neusetril. Takze s tou zalobou mozna budes mit smulu.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10. lis 2018 19:54:24 
Offline

Registrován: čtv 03. čer 2010 12:59:29
Příspěvky: 199
Tak to dopadlo takto:

Nabídl mi pán z čech , že likviduje auto a prodava 2x měch jeden měsíc a druhý starý i s kompresorem za 4500

Tak jsem koupil

Zároven jsem objednal z vrakače zamek na dvere ridiče


No a ...

Prisel zamek.... prisly mechy s kompresorem...

Jedu do servisu

Zamek je opacny.. tek pohoda poslou novy

mechy??? na obou jsou ve stredu takove zobacky. u kazdeho je jeden ulomen :(((

Jako na me riziko mi jej tam dali i s jednim zobackem, ale nevim no... jsou to take 2x2mm, nic silne mechanickeho dle me.. tak nechapu jak to kurna vlastne drzi.. Co myslite....

Ale chyba vymizela jen jednoz naskočila, hned den na to, ale auto stalo stejně. Vypl jsem a zapl a zmizlo. Ale je možný že to děla tím zámkem. CO já vím tak kompresor fouka vždy jak se auto zavře a zámky zamek blbne. v tu chvili mi hlasil i ze je otevreny, tak mozna proto , bo jsem jel a naskočil ze zamek otevren, brzda rucni vypla atd... Tak jsem zastavil, nastartoval a vse po mizelo a je zatím ok

Dnes jsem narval do kufru asi 150kg vody v barelech a zkousim. Jizda OK, zvedal snizoval a OK.. Tak ted nevim :((

Muj dotaz :

1. Ten zobacek. co blastne drzi je to fakt matros nozka o 1.5x1.5mm

2. Jak rychle jak dojde jde vymenit ten zamek. Nejaky navod??

3. Jak vubec ty mechy funguji.:

Dan uplne nahoru to zmacknu a fuka. CHci dolu tak po mackani jde dolu uplne.. Jak dam nahoru a drzim vyjede do polohy (asi nejaky stred) a zacne pipat vic krat. Pustim a zmacku znova a jede zas az nahoru . Ale nechapu. Dám to uplne nahoru s nakladem. Náklad vyndam, ale auto se odlehcenim zvedne.. Kdy spadne samo dolu??? preci tak nahore nebude jezdit furt ??

Jsem z toho jelen

_________________
*************************************************************************************
Citroen C4 GRAND PICASSO EXCLUSIVE, 11/2008, 2.0 HDI, chiptuning


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11. lis 2018 9:33:23 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
sorry, nemam moc casu, tak se vyjadrim jen k necemu, co vim z hlavy. Zobacek rozhodne neni 1,5mm ale je vetsi. Jeho funkce je takova, aby mech neupadl/nevypadl, kbyby se prazdny mech provesil na zvednutem aute.

S tim zamkem, mel jsem to kdysi rozdelane, najdi si na googlu, nekde to je, srouby jsou kolem madla a kolem repro, jestli si dobre pamatuju. JA to tenkrat rozdelal a zase slozil, myslel jsem, ze mam neco jen vypadle, ale ten zamek ja takova chobonice s kablama a lankama, ze tam neslo nic spravit, tak jsem to zpatky slozil - jen ty dvere, zamek jsem vyndany nemel, a prislo mi to docela slozite - jej vyndat.

Zamky jsou 4 dratove a 6ti dratove (nevim presne, proste je jich vic a min). Ja mam ten, kde je jich vic a tech zamku moc neni. Pokud mas stesti a sehnal jsi ten spravny, tak gratuluji.

Dale z tveho popisu nechapu, jak to zkousis s tou vodou, jesli uz tam mas ty mechy cos koupil nebo jeste ne a ceho chces vlastne docilit. ALe vim, ze pokud to budes zbesile mockat a honit nahoru a dolu, dosahnes mezimalne nejake chyby a to same s rucni brzdou.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11. lis 2018 9:37:22 
Offline

Registrován: čtv 03. čer 2010 12:59:29
Příspěvky: 199
No mam tam mech s tim jedmim zobackem, na zbedku svesene nevxpadl. Zatim drzi. No to ze jsem auto ztizil barelem v kufru. A drzi vse ok. Jen nechapu jak dam barel pryc tak se auto odlehci a tim zvedne ze, ale kdy se da zas a jak do normalu samo... To sme kdxz vemu a nafoukam jej rucne upne nahoru jak a kdy se dostane do vxsky normalni dle aktualniho zatizeni

_________________
*************************************************************************************
Citroen C4 GRAND PICASSO EXCLUSIVE, 11/2008, 2.0 HDI, chiptuning


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12. lis 2018 10:02:37 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Mne se auto da do normalu, skoro vzdy kdyz vylozim auto a zavru vsechny dvere. Pripadne - nekdy (nevim na zaklade ceho, ale ani po zavreni dveri, pokud se nesrovna), tak potom jakmile zamknu, tak pokud uz neni srovnane, tak se srovna po zamknuti.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17. lis 2018 12:16:40 
Offline

Registrován: čtv 03. čer 2010 12:59:29
Příspěvky: 199
Tak Zámek vyměněn. Jeslti se auto dává do normálu to nevím. Snad ji to poznám


Ale reším ještě jeden problém.

Zámek se vyměnil, zamyká odmyká, ale nechodí do CAN sběrnice info o tom

Prostě vysvětlím.:

Mám tam namontován Magicar alarm s CAN převodníkem a sledovací GPS jednotku s CAN.

Oba z CANU berou info o odemknutí a zamknutí dveří. Alarm tím pádem jak se zamklo na něm, zamklo auto i sklopilo zrcátka a naopak, jak se zamklo origos klicem alarm o tom vedel a na pageru to ukazalo. Nyní to nejde. Dalkač od alarmu sice zamkne auto ale zrcatko se nehne. Prostě z CAN a do CAN nic nechodí.

Čím to muze být. Mechanik mi tvrdil, že zákmy byly stejne. Ale preci jestli zrcátka jsou na CAN závislé, tak to chodí, jelikož klíčkem to funguje normálně.

_________________
*************************************************************************************
Citroen C4 GRAND PICASSO EXCLUSIVE, 11/2008, 2.0 HDI, chiptuning


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17. lis 2018 17:41:59 
Offline

Registrován: čtv 03. čer 2010 12:59:29
Příspěvky: 199
Tak novy poznatek:

Už info o tom že se zamklo a odemklo chodí na obojí (jak jsem nastavil v menu, že central odemyka všechny dveře)

Ale opět jsem na problému

Jak dam dalkačem od alarmu tak jen zamkne ale zrcatko je stejne

jak odemknu tak se odemknou jen dveře řidiče ostatní ne.

Prostě sednu do auta, jedu zamkne se central vsechny dvere.
Zastavím otevru dvere ridice vlezu a vsechny dvere jsou zamkle i kufr. Proste otevrou se jen dvere od ridice, ostatni z venčí zamklé
Jak otevre spolujezdec zenvitř tak se vše poodemyka. To same jak dam odemknout na DO original kliče. Jsem z toho už kkt.

_________________
*************************************************************************************
Citroen C4 GRAND PICASSO EXCLUSIVE, 11/2008, 2.0 HDI, chiptuning


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz