Citroën C5 model pro rok 2013

Citroën C5 druhé generace se vyrábí od roku 2008 a je velice úspěšným modelem značky s prodejem přes 400 000 kusů.

Pro nový modelový rok se zvenčí mnoho nezměnilo, pouze na přední masce se objevili nové zaoblené šípy. Tvary mlhovek i pásky LED diod pod předními světlomety zůstaly zachovány a není divu, vůz stále vypadá velice elgantně.2b41

U obou karosářských variant lze nově získat sedmnáctipalcová litá kola Egée, která jsou součástí vyšších výbav, u nižších stupňů se za ně připlácí. Paletu barev karoserie rozšířila hnědá Guaranja a C5 Exclusive nabízí nové čalounění v kombinaci kůže-látka a nové dekorativní prvky. Samozřejmě na volantu se objevilo nové zaoblené logo a rozšířil se také seznam komfortních prvků výbavy.

2b42jpgObjevuje se i navigace eMyWay spojená se systémem Connecting Box, která sdružuje USB přípojku, klasický jack a Bluetooth hands-free sadu. Tourer dostává k navigaci couvací kameru, která v sedanech chybí.

Tradiční nepřekonatelné hydropneumatické odpružení je u nejlevnějších modelů stále nahrazeno archaickými klasickými ocelovými pružinami jako u ostatních aut, což je velká ostuda, ale pro prodejní čísla v současné recesi musí dělat ústupky i Citroën.  Jedinou útěchou nám může být, že i obyčejný ocelový podvozek je velice povedený dle názoru mnoha testujících novinářů i mých zkušeností patří k tomu nejlepšímu ve své třídě.

O úpravách motorizací a převodovek se v tiskové zprávě Citroënu nic nedozvíme, ale dle vývoje motorů i převodovek oznámeného u jiných modelů, můžeme brzy čekat větší inovace.

[nggallery id=3]