Citroën představil C5 CrossTourer

Citroën na ženevském autosalonu 2014 představil zvýšenou verzi Citroënu C5, pojmenovanou C5 CrossTourer, jako luxusní kombi pro lehčí terén s mnoha ochrannými i okrasnými doplňky. Díky skvělému hydropneumatickému podvozku Hydractive III+ poslední generace, víceprvkovému zavěšení všech kol a kontrole trakce nazývané Intelligent Traction Control, můžeme očekávat bezkonkurenční jízdní vlastnosti a nedostižný komfort cestování, který k těmto vozům neodmyslitelně patří.

Výraznou osobitost dávají vozu rozšířené blatníky, které ladí s 18palcovými litými koly v matně šedém provedení s diamantovým výbrusem, chromovanými vnějšími zpětnými zrcátky a ochrannými kryty v leskle hliníkovém odstínu na předním a zadním nárazníku. Tyto stylové prvky doplňuje zvýšení vozu o 15 mm (tedy pouze do rychlosti 70 km/hod :-)

Optimální komfort, který se přizpůsobí všem typům povrchů především díky odpružení Hydractive III+ umožňuje upravovat v reálném čase nastavení podvozku tak, aby se
bez ohledu na zatížení vždy zachovala stejná světlá výška vozu. Systém upravuje světlou výšku a tuhost odpružení podle rychlosti vozu a profilu silnice, pro optimální komfort

13B7s

a stabilitu karoserie bez ohledu na okolnosti. Automatické snížení světlé výšky při vyšší rychlosti zlepšuje aerodynamiku.

Citroën C5 CrossTourer nabízí dvě terénní světlé výšky +4 nebo +6 cm. Nastavitelná výška také usnadňuje nakládání tím, že umožňuje snížit a opětovně zvýšit práh zavazadlového prostoru.

Intelligent Traction Control usnadňuje jízdu bez ohledu na stav vozovky, tedy i na sněhu a blátě.

V luxusním interiéru najdete samozřejmě krom jiného i sedadlo řidiče s masážní funkcí, elektrickým nastavením bederní opěrky a také přehledný navigační systém eMyWay spojený se zpětnou parkovací kamerou.

Kdo měl, nebo má Citroën s hydropneumatickým podvozkem určitě ví, že už takto jsou to auta která si poradí lehce nejen s těžším terénem, ale i s množstvím sněhu, v kterém neprojedou ani některá SUV. Díky rozkladu sil na jednotlivá kola a možnosti měnit světlou výšku se s těmito auty dostanete všude, je tedy na snadě, že tento model je ideálním řešením pro lidi, kteří se rádi vozí svižně a rychle, přitom občas potřebují projet nějakou lesní cestu nebo jezdí často mimo zpevněné vozovky. Myslím, že se Citroënu tato modelová úprava povedla, protože i přes nové doplňky a chrániče si novinka zachovala krásu a eleganci původní velice povedené cé pětky.

[nggallery id=31]